| lluisa21 a întrebat:

De ce in ultimul timp sunt din ce in ce mai multi oameni care fumeaza? big grin

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pentru ca cheltuie bani de pomana si nu le ajung de mancare, asa fumeaza si nu au pofta de mancare.

| Marii a răspuns:

Tinerii din ziua de azi se apuca de fumat pentru a nu fi respinsi de nu stiu ce grup din scoala/liceu, vor sa para cool si sa se integreze chiar daca nu le convine. Poate se apuca doar din prostie, iar foarte multi fac prostia asta prea devreme, vad pe strazi copii de clasa 5a/6a care fumeaza si ma crucesc. Unii realizeaza ca nu le face bine si ca, cu acei bani chiar puteau sa-i foloseasca in scopuri mai bune, dar uneori e prea tarziu si nu mai pot renunta daca n-au ambitie. Majoritatea fumatorilor sunt asa din adolescenta cand isi doresc safaca ceva ce ar sti ca parintii nu-s de acord. Inconstienti pana la urma. happy

| Ramo80 a răspuns:

Pai probabil e o chestie psihica. La mine cel putin asa e, parca imi trec toti nervii si toate starile proaste. Bineinteles ca e doar o iluzie. Multi adolescenti se apuca datorita anturajului.

Răspuns utilizator avertizat
| baaang a răspuns:

Pentru ca ei cred ca este la moda sa fumeziwinking

| Laurentiu_4547 a răspuns:

De tampiti isi distrug sanatatea. Daca nu fumezi sa nu te apuci ca ne e bine deloc

| dina05 a răspuns:

Anturajul. Ajungi la liceu, vezi ca toti fumeaza intr-un loc, iti zice unu/una sa mergi si tu, de curioasa incerci si uite asa.
Iar tu la randul tau, la bobocei, le dai sa fumeze.

| Miruna1234 a răspuns:

Aproape toti tinerii fumeaza. Pentru ei este un lucru cu care se mandresc. Ce zic : ca daca fumezi esti mai smecher. Nu chiar. Prin asta isi distrug sanatatea. Dar poate ei o fac pentru a mai uita de probleme. Odata ce ai luat un fum nu te mai poti opri. Ramai dependent. Pacat de viata lor. happy