| Alex a întrebat:

Cine plăteşte la prima întâlnire? Băiatul sau fata? Sau amândoi?

29 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Baiatul.
Daca insa fata nu schiteaza niciun gest ca ar vrea sa plateasca sau daca nu a dat dovada de compasiune si egalitate o anunti ca fiecare isi plateste consumatia.

| mona a răspuns:

Baiatul ar trebui sa plateasca

evenso
| evenso a răspuns:

Baiatul, dar este frumos din partea fetei sa se ofera sa plateasca consumatia ei.

| darrio2007 a răspuns:

La fiecare intalnire plateste baiatul.Dar ar trebui sa mai dea si ea.Ca nu avem saci de bani.

| IMC90 a răspuns:

La prima intalnire, mi-a platit fata shake-ul, ca nu aveam marunt rolling on the floor
Si acu sunt dator cu 5 lei

| Chαяtreux a răspuns:

Baiatul laughing

| AndreeaPucca a răspuns:

Băiatul, mi se pare ceva normal.
eu am mai fost la întâlniri şi nu am fost lăsată să plătesc nicodată. poate s-a întâmplat o dată sau de 2x, dar atunci pentru că am zis că fac cinste

| drhotzu a răspuns:

Pai o intrebare mai buna este cine plateste prezervativele la prima intalnire?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca baiatul...

| blueheart a răspuns:

Amandoi. Mie nu-mi place ca doar el sa plateasca, nu e corect. L-as lasa sa plateasca doar in cazuri speciale.

| BlackEyedGirl a răspuns:

De obicei baiatul trebuie sa plateasca tongue, dar si fata sa se ofere sa isi achite consumatia... dar la prima intalnire cred ca ar trebui sa plateasca fiecare ce a consumat...

| emilitalia a răspuns:

Parerea mea este ca nu conteaza cine pe cine invita dar de platit tot noi este cavalereste sa platim....scoatem noi pe urma dublu.

| irrumator30 a răspuns:

Eu laprima intalnire am facut nemteste. Fiecare si-a platit consumatia. Cu actuala iubita a mers, ea insistand acest lucru.
Cu o alta tipa nu a mers.
Parerea mea proprie si personala e ca daca iesiti prima oara, si nu va cunoasteti, faceti nemteste, stabiliti dinainte. Daca iesiti si la o a doua intalnire, atunci plateste baiatul.

| Estera123 a răspuns:

Ar fi foarte frumos ca baiatul sa plateasca la prima intalnire, pentru ca ea sa nu isi faca o impresie proasta despre el.

| Manuellllaa a răspuns:

Daca o inviti tu la o intalnire, clar baiatul plateste.

| liiaa a răspuns:

De obicei baiatul, dar nici fata nu trebuie sa stea cu mainile in san, trebuie sa se ofere si ea. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| împartezâmbete a răspuns:

E frumos ca amandoi sa doreasca sa plateasca si ca sa nu fie nah nicio suparate poti plati jumi jumatongue

| Disstrict a răspuns:

Baiatul logic adica bunul simt nu ne lasa sa le lasam pe ele (mai is si cazuri speciale). Normal ar fi ca noi sa platim nu numa la prima intalnirelaughing dar nici chiar sa ajunga sa profite de pe tine

| allyn333 a răspuns:

Normal baiatul : CUM ar fi asa : Hai sa te scot in oras! Cam asa!

| marlboroYkent a răspuns:

Cine are bani laughing De regula baiatul

| Eusiatat01 a răspuns:

Eu cred ca baiatul. Desi mai nou s-au trezit si ei cu figuri.De exemplu eu, de cand sunt cu prietenu meu, numa eu l-am scos in oraslaughing. Deci aveti grija fetelor, ca se schimba rolurile, Baieteii incep sa poarte toculetebatting eyelashes laughing

| Deyutzikaa a răspuns:

Normal ar fi sa plateasca baiatul, fiind gentleman, insa sunt unele fete orgolioase, care nu lasa sa plateasca baiatul si parte lor.

| UltraNATIV a răspuns:

Baiatul. Iti poti da seama daca e ok fata daca are tendinta sa isi plateasca consumatia. E logic ca nu o lasi, dar asa ca gest. laughing

| Hygeia a răspuns:

Baiatul sau amandoi.

| Dialog17 a răspuns:

Baiatul plateste consumatia. dar fata trebuie sa arate ca ar vrea ea sa plateasca ori consumatia ei ori consumatia in total... si chiar ea de este hotarata sa plateasca ea tu nu trebuie sa o lasi ...plateste tu happy

| marianalumencovici80 a răspuns:

Baiatul plateste de fiecare data, desi ar trebui si fata sa se ofere, dar baiatul ar trebui sa insiste ca el sa plateasca totusi happy

| Cristicata98 a răspuns:

Pai baiatul si bupaia amundoi niciodata fata

| B800DUB a răspuns:

Te oferi tu sa platesti dar daca ea insista platiti fiecare ce a consumat... ( desigur insisti mai mult. :d )

| ralucutzabunutza a răspuns:

Buna.Baiatul plateste normal.Bafta la prima intalnire.PA