| Alex a întrebat:

Cine plateste consumatia intr-un cuplu? Baiatul sau fata? Sau Amandoi?

15 răspunsuri:
| PoUfOuLeTe a răspuns:

Buna! Eu am aceea parere ca Alissu, asa e mi se pare cel mai ok

| alissu a răspuns:

Pai, mie cel putin imi place sa fiu independenta, sa am proprii bani deci sa cumpar eu si nu alticneva din banii lui.Dar, cu toate astea la prima intalnire ar fi dragut el sa plateasca consumatia, iar dupa un timp amandoi ^^

| Oana92 a răspuns:

Corect ar fi ca amandoi sa plateasca, sau sa faca cu schimbul, o data unul, adoua oara altul. nici baietii nu sunt saci de bani ca sa plateasca numai ei!

| Felys a răspuns:

Cel care a facut invitatia

| Mellysa25 a răspuns (pentru Felys):

Asa gandesc si eu happy. inviti, platesti! Logic ca buna ziua.

| Konata a răspuns:

Eu zic ca ar trebui amandoi dar mai mult baiatul face cinste mereu happy.

| FearOfTheDark a răspuns:

Mie imi place sa am banii mei.Sa nu depind de un baiat.
Dar nu stiu cum e prietena ta.
Asa ca ar fi bine sa platiti amandoi dar tu mai mult.

Răspuns utilizator avertizat
| stef112 a răspuns:

Ajungeti chit. uh platesti consumatia si ea te rasplateste altundeva. intr-un loc mai intim unde sunteti decat voihee hee

| mel24 a răspuns:

Mai amandoi ar trebui! dar trebuie tinut cont si de situatia fiecaruia! pentru ca sunt persoane care chiar nu au niciun ban! asa ca depinde de fiecare in parte! happy

| Molecula a răspuns:

Depinde ee imprejurari. Daca baiatul a invitat fata in oras la un suc, logic ca el plateste. Si de exemplu, daca fata invita baiatul la un suc de ziua ei sau alta ocazie, ar fi normal sa plateasca ea.

| SecretLady91523 a răspuns:

Eu zic ca amandoi trebuie... Daca sunteti impreuna nu inseamna ca poti profita de celalalt. Dar daca vrei sa impresionezi la primele intalniri...plateste tu, dar sa nu devina un obicei.

| BibisorxD a răspuns:

Eu una nu ma simt bine daca plateste baiatul in locul meu, imi place sa fiu independenta, deci e ok sa plateasca amandoi.

| Mikii193 a răspuns:

Amandoi desi daca un baiat invita o fata la suc sau la masa atunci ar trebui sa plateasca el si la fel daca fata il invita pe el.

| Koasd a răspuns:

Normal amandoi.Amandoi trebuie sa aiba grija ca relatie sa fie una puternica si sa ajuta fiecare cu ce poate, ar trebui sa va sfatuiti!
Funda?