| anonim_4396 a întrebat:

Cine simte mai multa placere in timpul actului sexual? Femeia sau barbatul? Cu prezervativ se simte la fel de multa placere? Sexul anal creeaza placere?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se presupune ca facand sex trebuie ca ambii partneri sa simta placere si extaz, ca de aia fac, nu?
Cat priveste prezervativul, nu musca, nu doare si nici nu costa mult, deci, folositi-l cu incredere ca nici nu diminueaza placerea in plus ofera confort si siguranta ambilor partneri ca nu se intampla nimic. Miliarde de oameni il folosesc zilnic in intreaga lume si sunt fericiti!

| corbulalbrosu a răspuns:

Placerea si/sau satisfactia resimtita de fiecare in parte este greu sau imposibil de determinat/specificat deoarece se manifesta in mod diferit la femeie fata de barbat. Insa atunci cand sexul este intretinut de 2 tineri iubiti, super indragostiti, probabilitatea ca amandoi sa fie foarte multumiti/satisfacuti este considerabil mai mare decat in cazul a 2 parteneri obisnuiti unul cu altul sau chiar blazati care intretin sexul din obisnuinta sau din obligatie. Prezervativul poate scadea senzatia de placere insa se considera ca se datoreaza mai mult factorului psihic si mental nefiind de fapt reala. De regula sexul anal provoaca multa durere si suferinta in cazul majoritatii femeilor, placerea fiind resimtita de obicei doar de catre barbati. Multa sanatate!

| apz a răspuns:

1. Ambii parteneri, dacă ştiu să-şi ofere plăcere reciprocă.
2. Da
3. Depinde de fiecare femeie în parte.

| Sfatuitoarea01 a răspuns:

Depinde de corpul fiecaruia.
Prezervativul este foarte subtire, nu reduce din placere.
Sexul anal este mai dureros pentru genul feminin, dar cand te obisnuiesti, provoaca placere simultana.