| anonim_4396 a întrebat:

Cine simte placere mai mare in actul sexual?
Femeile sau Barbatii?

Daca e adevarat ca femeile simt placere mai mare, ar fi nasol ca principiu, tupeul unor fete care se pling ca nu sunt satisfacute cum trebuie.

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In general femeile, sexual, daca e referim la orgasm.

Insa al doilea aspect spus de tine... este oarecum interpretat.

Compensarea se face la barbati, mai mult psihic, ar fi acea senzatie ca... el a facut asta si ca el a dus la acel lucru, iar asta este o placere oarecum mare happy

Deci totul este in echilibru ^_^ (si din alte aspecte, din viata de zi cu zi)

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Si atunci, ar trebui sa tina cont ele ca barbatul sa fie satisfacut corect? sa nu se mai gandeasca doar la ele, ca sa aiba orgasm si cam atat...
Sincer ai dreptate m-as simti bine sa vad ca satisfac pe cineva, dar asta daca si ea mi-a oferit atentia cuvenita.

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu se gandesc doar la ele big grin
Nu trebuie sa generalizezi.

Uneori starea de excitate... mai ales cand te opresti in timpul actului... da, este frustranta, si ar vrea mai mult. Dar asta este situatia. Asta nu are nicio legatura cu gandirea doar la ea, doar nu o sa se desparta sau sa se supere din cauza asta.

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Pai eu cel putin asta am intalnit, aceste femei care nu merita satifacute in opinia mea.
S-a pus in pat, si ce facea fata, astepta sa i-o trag si cam atat, sigur ca a fost asa sec si dupa se mira tipa de ce nu ne-am mai vazut a 2 oara, e greu.....sa dau de cineva care sa-i pese si de nevoile mele.

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Parerea mea ca ele trebuie sa faca si ele sport de ex cand barbatul a obosit laughing)) ca doar nu suntem roboti.

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Adevarat.

Daca ne raportam strict la o relatie, strict la persoana "aleasa" si la partenera langa care o sa ramai mereu, langa care o sa te intelegi... este si greu si usor sa dai de ea happy
Dar este inevitabil, o sa dai de ea, te asigur. ^_^

16 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Aici este cu dus si intors.
Într-adevăr, se spune ca plăcerea orgasmului tine cu câteva secunde mai mult la femei decat la bărbații.Dar trebuie sa iei in considerare si faptul ca bărbații pot sa aiba orgasm la fiecare act sexual (Dacă este atras fizic de fata si nu a facut in exces) cand femeile nu pot neapărat sa functioneze asa.
O femeie se poate plânge că nu este satisfăcut atunci cand nu primește afectiune, preludiu etc pentru ca marea majoritate asa functionam, asa ajungem la orgasm fata de o mare majoritate a bărbaților care pot in orce conditi.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Interesant sus, hai te rog sa-mi lasi mesaj in privat cu nsite date de contact, vreau sa te intreb mai multe multe detalii, trebuie sa vorbesc cu o fata deschis sa inteleg si eu, In momentul de fata sunt foarte frustrat si vad sexul nu prea frumos sad

| Sofer a răspuns:

Evident femeile...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Îți dai seama că contează și de persoana. Depinde cu cine faci, una e sa faci cu o bunăciune de care te simți atras sexual, alta e sa o faci cu una unde nu exista atracție.

Nu te mai plânge că au femeile "tupeu,, atunci când nu mai au nici un contra argument, unele te ataca la ce ai mai sfânt pe lume, performanta sexuala. De ce crezi că există o grămadă de pastile pentru ejaculare precoce și alte rahaturi, pentru că se joaca cu insecuritățile bărbaților.
Găsește femeie care ești compatibil cu ele. Iar atunci totul rulează natural.

| mdc98 a răspuns:

Femeile.

| Cristian84 a răspuns:

In cazul in care se plang nu ai satisfacuto cum trebuie doar ai dat din cur si atat sexul e ca arta trebuie sa stii bine sa condeezi

| anonim_4396 explică (pentru Cristian84):

Pai da, trebuie sa dea si ea din cur, nu doar baieetii sa faca treaba. Pina la urma sexul e o exprimare a iubiri celui de linga tine, corect?

| Cristian84 a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte corect nu sa stea ca lemnul

| Kalibi13 a răspuns:

Eu cred ca băieții pentru ca ei se termina, și fetele dar de exemplu eu ma termin foarte rar

| anonim_4396 explică (pentru Kalibi13):

Inteleg, interesanta precizare, dar este adevarat ca voi fetele va excitati foarte greu? sau conteaza mai mult din punct de vedere al emotiei ce simti pentru persoana cu care faci?

| MartyC112 a răspuns:

Cainii