| Heilinheilo a întrebat:

Cine stie ce-i iubirea si ce reprezinta ea?

7 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Iubirea e atunci cand inima iti bate tare si nu faci nimic altceva decat sa te gandesti la persoana iubita de parca ai fi desprins dintr-o alta lume
ce repr ea? e o intrebare buna dar raspunsul il poti afla doar atunci cand vei iubi cu adevarat

Răspuns utilizator avertizat
| Lovely a răspuns:

Iubirea e cel mai coplex sentiment; iti da miraje; sperante; trairi intense; sinceritate pura; dar si dezamagire; durere si multi nori desupra orasului cladit in inima ta.

Iubesti o persoana dupa multi timp, cand realizezi ca te simti minunat in prezenta ei si NU e un obiect de cre ai nevoie pentru a nu iti mai fi dor; iubesti cand esti in stare sa iti dai, la propriu, viata pentru persoana respectiva;

| yourfriend111 a răspuns:

Buna. Cat de mult s-ar putea discuta pe acest subiect...
Iubirea pentru fiecare inseamna un lucru diferit e cel mai puternic si mai complex sentiment al omului. Acum depinde si de varsta pe care o ai.
Am un citat care te aduce cel mai aproape de intelegerea iubirii:
"Chiar daca as vorbi in limbi omenesti si ingeresti,

si n-as avea iubire, sunt o arama sunatoare

sau un chimval rasunator.

Si chiar daca as avea darul prorociei

si as cunoaste toate tainele si toata stiinta,

chiar daca as avea toata credinta incat sa mut si muntii,

si n-as avea iubire, nu sunt nimic.

Si chiar daca mi-as imparti toata averea pentru hrana saracilor,

chiar daca mi-as da trupul sa fie ars, si nu as avea iubire,

nu-mi foloseste la nimic."
Iubirea poate fi inteleasa in mai multe feluri dupa cum am spus si la inceput. Adevarata iubire nu o simti decat atunci cand pui o persoana (pe care o iubesti) inaintea ta:
Cand iubesti pe cineva pui binele lui mai presus de orice.
As dori sa vad si alte pareri despre "iubire"

| Yourgirls a răspuns:

Iubirea e cel mai frumos, minunat sentiment pe care cu totii il vom parcurge in viata.
Iubirea e calea fericii, drumul spre visare.
E clipa in care uiti de toate si zambesti cu inima,iubesti si esti iubita,te bucuri de fiecare moment din viata ta, uiti de tine si il faci pe cel de langa tine fericit...
Dar toate acestea pana la un punct :pana nu suferi din iubire...e cel mai ingrozitor lucru din viata unei peroane care iubeste cu adevarat, e foarte greu cateodata iti doresti sa nu fi iubit niciodata cel putin eu ca prin ce momente trec, nu`mi vine sa cred nici mie ce cuv frumoase am sp mai sushee hee

| Heilinheilo explică:

Inca mai astept pareri in legatura cu intrebarea mea

| andreeaiacovita3 a răspuns:

Iubirea? Iubirea e ceea ce te cuprinde si nu te mai gandesti la tine. Iubirea inseamna ca iubesti o persoana,iar ce reprezinta ea?
Ea reprezinta dragostea,fericirea, bucuria, uneori tristetea si dezamagirea dar si visurile cu prietenul/a...Dar eu sunt ingragostita...De aceea stiu astea. Pupici! :*