| uuSexi a întrebat:

Cine stie niste Statusuri de dragoste, pentru fostul iubit..., triste. de dor cele mai frumoase. fundita

Răspuns Câştigător
| madyddd a răspuns:

Buna." Acum cand apa ne desparte Desfac pasii clatinati de clipe Ce ne mangaiau simturi ispitite
Încep să văd, ce n-am văzut. Încep să cred că te-am pierdut !
Te chem încet, spre nicăieri. Te chem spre visele de ieri !
" Daca ma iubesti de ce ma faci mereu sa plang? "
" Cand ai plecat ai luat cu tine si sufletul meu… Intoarce-te ! "
" Y will always love the false image i had of you… "
" Chiar nu vad cum ar fi o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine ! "
" Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste… "
" A day without you is a lost day… "
" Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste… "
" O lacrima am varsat pentru tine, o lacrima ce pe obraz a curs usor, si s-a prefacut intr-un vis de-amor "
" Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau… "
Ia`ti liber de la stress pentru o vreme.Nu`ti mai bate capu` uita de probleme.Fa cumva si mergi mai departe.Stii ca poti.Stii ca se poate.Sa privesti in spate n`are rost.Nu o sa mai fie ce a fost :-x

.67) Am trecut prin foc inca o data. ca sa ajung acum sa merg pe apa.

68) .nu am lasat pe nimeni sa ma cunoasca perfect!

E tarziu sa 'mi ceri, sa fiu cea de ieri, cand tu acum esti nicaieri. Dupa cate ne'am zis... M 'am inchis intr 'un vis. Acolo totul e asa cum mi 'ai promis

70) Multe ganduri adunate . Curg randuri din sentimente curate . Pe care poate nu o sa poti sa le`ntzelegi . Ce alegi? Ai sa s ai, ai sa pleci? Ce alegi? Zi... Alegi?
Sentimentul nu dispare ca vacanta de vara.Uneori e mai nociv ca fumul tras dintr-o tigara . :-X""t

♥ Sentimente uita-te!Doar amintiri lasate.Destine schimbate.Ciudat intersectate.Ai putea regreta vreodata ca ai inceput sa inveti sa iubesti,cu ea,candva,demult?
♥ Stiu ca sunt pe lume mii de flori !Dar numai tradafirii imi dau fiori ! . Ezita sa crezi ca viata e trista !Sunt lucruri frumoase ce stau inca pe lista.♥

Uite cum e: Dragostea inseamnaa dureree!Cand unu`l o da si celalant o cere
" Esti lacrima ce aluneca pe obraz si mi se sparge in palma… esti IUBIREA! "
" Ma culc cu tine-n gand si tot cu tine-n gand ma si trezesc! Lasa-ma sa te iubesc asa cum si visez… "
In visele mele mereu vei ramane… ca o scateie care ma lumineaza iar cand ma trezesc vreau sa o iau de la inceput…
Iubirea inseamna sa dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face…
Fericirea apartine celor care stiu sa o faca sa astepte…
***Atunci cand ai ramas fara puteri.schiteaza un zambet scurt. asa de gura lumii…Si uita de tot!
Tacerea are glasurile ei de intelepciune; ascult-o.
Viata e data sa fie traita si curiozitatea sa fie pastrata vie. Niciodata, pentru nimic in lume, sa nu intorci spatele vietii.
" Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti ! "
" Cine nu iarta distruge puntea pe care trebuie sa treaca el insusi! "
" Unii oameni cred gresit ca opusul dragostei este ura, cand de fapt este indiferenta! "
Intr`o oarecare masură e tare. Să crezi măcar pentru o secundă că ai lumea la picioare!

Ochi reci de gheata, suflete calde le ard! Dk lashi afara sentimente, clar, devi slab! ."

Durerea te'a maturizat,te'a pus pe ganduri !Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri! ♥

"♥ Daca ar fi totul exact asa cum iti doresti,nu ai mai avea pentru ce sa lupti,sa speri si sa iubesti
" Fiecare iubire are un balcon ca Romeo si Julieta, pe care mai tarziu se intind rufe… "
Acum imi zboara prin minte.Prea multe cuvinte.Dar decat sa zic ceva gresit.Mai bine nu mai zic nimic .

Visam ca dragostea e` simpla si trece`! Si nu te lasa rece cand IL vezi ca umbla` cu zece.`! Crezi ca nimeni nu`ntelege ? E doar `n capul tau`! Zici ca`'i ultima oara si , se`ntampla din nou.

Orice s`ar intampLaa ` . noi intr-o zii ne vom reveDeea` ! . Si pana atunci stiu ca si tu ma vei pastraa` Undevaa` in inima taa ` !
Aparentele inseala,un zambet nu se compara,tot ce e pe dinafara.INAUNTRU TE OMOARA
" Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput… "
19.•oAm puS SufLe† in kTeva mOmenTe `! De aZi StoP:->SenTimenTe ! O sa raD ,O sa TraieSc . Dar faRa s IuBeSc`! Dar meReu,nu uiTa . Vei raMane SpeCiaL iN viaTsa mEa:*•o°"

24.Am cresCut!`Am laSat in urma` un treCut ! si-acum,cu capu` sus,pot spune ca am ajuns unde am vrut!`:-x

Ochii ii inchid dar te vad iar cu ea, as vrea sa scap dar nu mai pot uita

"♥ Nu laSa` nimiC Sa te dObOare`. gandeSte-te Ca tOtul` e dOar o Simpla inCerCare`. e greu`.O SimtSi` pe pielea ta`, da` pOate in aCel mOment` e mai bine aSa` ! ♥"

Uite`te in ochii mei . Si`hai .Minte`ma Sunt 1000 de Pers0ane care vOr sa ma invetze.S'ma Schimbe . le dau la o parte. Si merg mai departe

Nu e un vis si nicio fantezie. E ceea ce se numeste copilarie. Un episod din serialu` vietzii mele...Care contzine clipe dulci, da` si amare

Nu mai sunt ca la-nceput si asta te doare cel mai mult

Te iubea, fraiere, chiar te-a iubit candva! Priveste-o dar stai departe, acum nu te mai vrea! E mult prea tarziu pentru regrete, Te-a uitat nici nu vrea sa te ierte!
Nu O laSa Sa pleCe . e sinGura care` te inteLege . iubeSte`O, fa`O Sa uiTe ca ai fOst reCe !
Poate că pentru lume eşti doar o singură persoană, dar pentru o persoană eşti întreaga lume.

Si ma simteam putin ciudat, dar am ascultat mereu
Insa, un lucru n-am crezut, il consideram o barfa
Am aflat ca au dreptate: Dragostea e doar o tarfa!

Da,poate te-a iubit candva.[ ]. si poate nu de mult inca te iubea.[:X].dar tu pana acum nu ai vruto.[ ].ai vrut pe altcineva.[ ].iar acum cand tu o vrei pe ea.[:X].nici nu se mai uita in directia ta[ ]
Lacrimile sunt cuvintele pe care inima nu le poate exprima

Sunt lucruri care nu vrem sa se intample dar trebuie sa le acceptam! sunt lucruri p care nu le stim dar trebuie sa le invatam.si oameni fara d care nu putem trai dar p care trebuie sa-i lasam sa plece

"Sa iti dai seama ca ar lipsi ceva.atunci cand o sa vezi ca nu mai sunt in preajma ta"
a fost candva ceva frumos……te-am cunoscut cand nici nu ma asteptam….mi-ai patruns in suflet fara sa vreau….te-am iubit….dar am si suferit.pentru ca asa ii in dragoste….acum suntem amici…….m-am obisnuit cu gandu asta… ….nu mai conteaza ce simt eu.imi pasa de tine si vreau sa fii bine…promit ca nu o sa te scot din suflet niciodata….niciodata no sa te iut pentru ca nu poti sa uiti o pers pe care chiar ai iubit-o asa a fost sa fie….iarta-ma daca ti-am gresit cu ceva…sau daca te-am facut sa sufericryingcrying regrete , lacrimi sau pareri , azi ai ucis ziua de ieri , si ai ingropat ziua de maine !

cand nu o sa mai fiu,poate ca atunci o sa-ti dai seama ce'ai avut.

Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva…
Tine-ma aproape de sufletul tau si gîndeste-te ca într-o zi ai sa te trezesti si ai sa realizezi ca ai pierdut un diamant în timp ce tu te chinuiai sa alegi pietricelele…
Ranile sufletului se deosebesc de celelalte prin aceea ca se acopera, dar nu se inchid; mereu dureroase, mereu gata sa sangereze cand le atingi, ele raman in inima vii si deschise
Viata e data sa fie traita si curiozitatea sa fie pastrata vie. Niciodata, pentru nimic in lume, sa nu intorci spatele vietii.
***uneori viata nu doar ca bate filmul ci ii traseaza un scenariu rupt din cele mai triste drame

ti dau tie calitatile ca sa elimini defectele Oricum vietii nu`i poti opri efectele Nu poti plati pe nimeni sa simta regretele in locu tau Fa’ti regulile tale si joaca jocul tau

Si ce daca ma port ca un copil?tu iubesti copilul asta

•Inspira Mult Talent, In Privire are Magnet.Cum ai Putea sa Nu'i Vorbesti? Ochii aia Caprui sa Nu'i Iubesti?

Decat sa imi spui 1000 de minciuni frumoase , mai bine spune-mi un adevar dureros . Te voi aprecia mai mult .

Lumea are prostul obicei de a reamintii exact ceea ce ai vrea sa uiti

Mai sty? Iti placea sa o vezi razand.Ea tot cu zambetul a ramas.Tu tot cu ea in gand.

Orice s`ar intampLaa ` . noi intr-o zii ne vom reveDeea` ! . Si pana atunci stiu ca si tu ma vei pastraa` Undevaa` in inima taa ` !

Eu te-am avertizat sa ma tii aproape de tine.Acum realizezi ca ai pierdut un diamant cand tu erai ocupat sa culegi pietricele!

Niciodata nu vei mai gasi pe cineva ca ea,cineva care sa te faca sa te simti asa cum te facea ea candva,si nicicand nu va mai fi ce-a fost odata,pentru ca tu ai lasat-o sa plece,si nu va mai fi nicicand o alta data;x

si stă în casă tristă plange dupa el,si doarme cu tricoul lui dar nu mai e la fel.
stau pe scaun ma gandesc pe cine sa mai iubesc. dar cu gandu' tot la tine s-a rupt scaunu' cu mine

Tu esti umbrela mea atunci când începe sa tune. Si daca vrei sa ma omori, macar fa-o cu pasiune
Va veni o data vremea cand in urma vei privi... ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca "Asa a fost o data!"
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.
Sunt k un inger fara aripi fara speranta, si condamnat la suferinta si singuratate.sad
nu-ti visa viata,traieste-ti visele.:X:X:Xwinking
Cel Mai Dureros Mod De A`ti Fi Dor De Cineva E Sa Stai Chiar Langa El, Stiind Ca Nu Il Poti Avea...
Iti dai seama k l-ai iubit numai dupa c l-ai pierdut...
) daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla,acum nu ma mai intereseaza.stiu ca te iubesc si asta e tot ce conteaza t...e iubesc
Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine.

Visez doar la tine… visez ca vei fi mereu langa mine. Oare visul meu se va implini?

1 răspuns:
| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute