| MeMyseIf a întrebat:

Cit de des ar trebui de iesit la intilniri cu un tip care abia l-ai cunoscut si fata de care
manifesti simpatie mare, de fapt reciproc?
Daca, nu te invita in fiecare zi undeva, ce ar trebui sa crezi, ca nu te place suficient? la voi cum e sau cum a fost?

Răspuns Câştigător
| alissya a răspuns:

Pai de exemplu, iesim cand putem si cum putem daca chiar abia ne-am cunoscut, vorbim mai mult prin mesaje la telefon, cel putin asa am facut eu la inceput, si asta depinde si de timpul fiecaruia
la mine de exemplu, eram la scoala nu puteam iesi in fiecare zi sa ma vad cu el pentru nu era nici din localitate si in timpul saptamanii nu ne vedeam des, insa vorbeam la telefon si prin mesaje, normal nu din minut in minut dar vorbeam.si daca nu te invita in fiecare zi undeva asta nu inseamna ca nu te placelaughing nu gandi asa, adevarul e ca daca abia l-ai cunoascut trebuie sa urmaresti si ce vrea de la tine (daca ma intelegi)dar in nici un caz nu se pune problema ca daca in fiecare zi nu iesim impreuna nu ne placem, la urma urmei daca te vezi zi de zi mai degraba incepe monotonia sau nah, stii cumm e vorba aia(mai rarut ca ii mai dragut)
sa nu gandesti ca nu te place daca nu iesi cu el zi de zi...:*

3 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Depinde de multi factori, dintre care, cel mai important e varsta ta si-n al doilea rand, ocupatia amandoura. Daca esti eleva.nu poti sa iesi in oras in fiecare zi, pentru ca nu-ti mai ramane timp de invatat. Daca lucrati amandoi, in schimburi diferite, nu va puteti intalni.Intalnirile,se programeaza in functie de timpul fiecaruia si nu trebuie sa fie neaparat zilnice. Exista si dragoste la distanta. Daca din primele zile ale infiriparii dragostei, va intalniti cu regularitate, s-ar putea sa nu mai aveti ce sa va mai ziceti dupa o luna de zile. Dragostea, are nevoie si de momente de respiro, ca altfel se sufoca.

| bluesky a răspuns:

Doamne...doar nu vrei sa te invite in fiecare zi in oras? e aiurea...nu mai bine te invita cand nu te astepti la 2-3 zile, decat cand sti:'o azi iar mergem in oras'. apare monotonia si nu va va mai place sa iesiti.

te place, doar ca o ia cu incetul, nu sare dintrodata... e ok asa, dupa mine

| MeMyseIf explică:

Bluesky :uite ca vreau in fiecare zi sa-l vad si sa petrecem impreuna timpul, dar nu neaparat in doar in oras, oriunde...