| anonim_4396 a întrebat:

Cit timp poate intirzia menstruatia dupa luarea pastilei de a 2-a zi escapel? Intirzie cam 3 zile, e posibil sa ramas insarcinata? rs urgent. funda

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și un test de sarcină de ce nu faci?
De regulă el vine în jurul datei știute!
Pa, pa.

| 0pufarinA a răspuns:

Pastila de a doua zi poate aduce schimbari majore ale ciclului mesntrual, depinde de la femeie la femeie. Intarzierea ciclului poate dura de la cateva zile la cateva saptamani. Daca ai luat pastila corect, dupa instructiuni nu ar trebui sa fi o problema. Eu zic ca nu are rost sa iti faci griji, poti cauta pe forumuri raspunsuri si o sa vezi ca sunt femei carora le-a lipsit menstruatia o perioada mai lunga de timp.