| LiLu a întrebat:

Citi ani aveti si la ce virsta ati avut primul sarut? Cum a fost? Eu inca nu l-am avut, am aproape 15 ani si intodeauna ma feresc cind un baiat vrea sa ma sarute, cred ca e deja virsta pentru primul sarut dar mi e frica ca nu voi putea...ms, astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu aveam 16 ani si pot sa zic ca a fost o situatie si experienta foarte nasoala si nereusita pentru ca nu era cu persoana potrivita! Nu iti fie teama totusi! Toate astea se invata pe parcurs.Mai tarziu o sa razi cat de tematoare eraihee hee

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Inca nu e varsta potrivita si de aia nici nu te simti pregatita. Eu am avut primul sarut la aproape 17 ani si nu eram complet pregatita. Tu de ce te grabesti, tinand cont ca natura te indeamna sa mai astepti.

| lia a răspuns:

Nu cred ca este necesar sa-ti faci probleme daca nu vrei sa fii sarutata. Cand vei gasi baiatul potrivit, si va reusi sa-ti castige increderea, vei vedea ca va veni totul de la sine.

| lavyBandB a răspuns:

Eu am avut primul sarut la 12 ani...nu ai de ce sa-ti fie frica pentru ca nu e ca si cum te-ai culca cu cineva. E un sarut inocent care sunt sigura ca o sa-ti placa. Just chill out.

| kiss1 a răspuns:

Am fost sarutata de multe ori, daaar, doar pe obraz.Primul sarut french inca nu l-am avut, dar sper s-al am cit de curind, am 14 ani si 5 luni acum.

| funnygirl a răspuns:

Eu am avut primul sarut la 10 ani si a fost foarte sweet

| Marii a răspuns:

La 13 ani am avut parte de primul sarut. Acum am 15. Nu spune ca nu poti, nimeni nu s-a nascut invatat, inveti in timp ce-o faci.happy

| cristina_6683 a răspuns:

Eu am avut primul sarut la 11 ani si la 12 primul sarut french. a fost super sweet mai ales ca era cu baiatul pe care il placeam.eu zic ca daca vrei sa te surati cu cineva si iti este teama, lasa teama deoparte si sarutate.nu ai dc sa-ti fie frica! eu habar nu am ce fac in timp ce ma sarut si prietenul meu zice ca sarut foarte bine.lasa-te condusa de val si nu te gandi ce faci. fa doar ce ai vrea sa primesti si u.
sper ca te-am ajutat

| mandy3 a răspuns:

Tiam raspuns la cealalta intrebare sper sa te saruti cu acel baiat. Dar incearca dupa vreo 4 zile impreuna.si incearca unul.simplu nu french
Succes

| assus a răspuns:

Este un lucru extrem de usor si vine de la sine. e timpul sa incepi... era de fapt timpul mai demult insa nici acum nu e tarziu! nimic nu e de regretat. primul sarut nu situ dar eram micut.

| denisaalexandru01 a răspuns:

La 14 ani am avut primul sarut! Sincer.saruta-l totul va veni de l sinebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 21 de ani si primul sarut a fost la 17 ani si a fost un sarut french. Si eu credeam ca nu ma voi descurca dar pana la urma m-am descurcat, nici nu si-a dat seama iubitul meu ca nu am mai sarutat pana atunci, bine pana la urma a aflat ca i-am spus eu, de atunci am ramas impreuna si ne vom casatori curand, a fost primul baiat pe care l-am sarutat si ultimul. Si eu ma feream de baieti sa nu fiu sarutata, insa am lasat teama deoparte si m-am lasat purtata de val. Am avut emotii, asta e clar. Si nu are de ce sa iti fie frica ai sa vezi ca totul vine de la sine. Succes la pupat :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut primul sarut la 9 ani. dar nu de asta de copii.sarut sarut. da si ce mai saruthee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm, cand imi amintesk acest moment. Aveam doar 9 ani eram la mine acasa parintii mei cu parintii lui prieteneau noi insa ne stiam de cand aveam eu anishor, era umed dar si placut, m-am sarutat cu el intr-un koltzisor, nimeni nu nea vazut. era initiativa lui pentru ca vazuse intr-o reclama cum spider man se sarutase cu kapul in jos si fel de fel, primul a fost frenchdar dupa aia el m-a rugat frumos sa ne sarutam ink odata dor ca nu cu limbutza))am acceptat si ne sarutasem ink odata.Doamnne' cand imi amintesk ce pozna.acum am 12 ani si m-am sarutat ultima data la tabara anul acesta cu un baiat care ma placea ff mult dar eu il credeam doar un prieten, dar el m-a sarutat pe o banca si am kazut amindoi jos, dar dupa acel sarut nu am mai vb cu el nu pentru ca am kazut dar pentru ca m-a sarutat, acum abia astept sa mai am okazia pentru un sarut.chiar si cand am avut a 3-lea sarut aveam mari emotii...nu ratatzi okazia este placut, umed, emotzional, infricosator-sunt Nikoleta vam skris din Republica Moldova)) byee