| ForEver_2956 a întrebat:

ce ziceti in leagtura cu primul sarut? eu nu am avut inca primul sarut si mi-e frica sa nu ma fac de rusine. odata un baiat de care-mi placea a incercat sa ma sarute dar eu l-am evitat :-s...

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Nu are de ce sa iti fie teama. In momentul in care te saruta uiti de teama, uiti de rusine si de tot.Totul este minunat, indiferent de cum iese.

Nu o sa iti reproseze niciodata ca nu saruti bine, mai ales daca ai scuza ca e prima oara. Nu te feri de el sa ii spui ca e prima oara pentru ca el va fi incantat ca experimentezi pe el virginitatea sarutului.

Doar relazeaza-te. Baietii fac mereu ce e mai greu legat de asta. O sa fie ceva instinctiv, nu trebuie sa stii ce trebuie exact sa faci. O sa te ia psihicul inainte in acel moment si nu o sa se intample nimic. Doar stai linistita si o sa fie totul de la sine.

Nu face planuri in legatura cu sarutul, cum va iesi si ce trebuie sa faci pentru ca oricum instinctul va reactiona.

Baftahappy

6 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Foarte bine ai făcut!
După primul sărut vrei din ce în ce mai multe, inclusiv sex!
Este ca bulgărele de zăpadă, cate tot crește, când coboară la vale.
Sexul este pentru femei adulte, nu pentru fetițe!

| LoveAgain a răspuns:

Ee de neuitat primul sarut :X n-ai de ce sa te faci de ras faci ce simti pe moment nu trebuie sa fie stabilit. Vine de la sine tongue! Baftawinking

| Alexiyaaaa a răspuns:

Eu zic ca e cel mai frumos moment, fiind si primul.Iti va ramane mereu in minte,atat sarutul,cat si persoana cu care te-ai sarutat:X
Referitor la acel baiat. Daca iti place de el si daca va simpatizati reciproc, dc nu?
In momentul acela trebuia sa te lasi dusa de val.
Daca se mai intampla asa, nu-l mai evitawinkingraspunde-i cu acelasi intereslove struck

| cristi1212 a răspuns:

Si eu m-am facut de rusine la primul meu sarutlaughing Nu trebuie sa-ti fie fricatongue Probabil n-o sa iasa perfect din prima, dar asa invetibig grin Din cate vad esti mai rusinoasa. Norocul tau ca esti fata si nu trebuie sa faci tu primul pas. Daca un baiat care te place incearca sa te sarute nu te da la o parte, lasa-l sa te sarute si vezi ce iesehappy

| ForEver_2956 explică:

Dar cum o sa-i spun ca eu nu am avut primul sarut avand 15 ani si ceva:-s...e putin jenant sad

| Carly22 a răspuns:

Stiu cum simti.Toti am trecut prin fiorul primului sarut (Daca nu sarut bine? Daca nu o sa ma mai placa dupa?). Stai linistita.Asa se invata.Nici baiatul cu care o sa te saruti nu s-a nascut geniu. Asa ca ar fi bine sa te calmezi si sa lasi sa vina totul de la sine :*