| anonim_4396 a întrebat:

Cititi va rog! Deci sunt intr-o relatie cu un baiat de doua luni impreuna eu 17 ani el 19 ani ar in timpul asta am pus suflet mult aman 2. In tot timpu asta am avut multe certuri si grave si usoare dar au trecut, ele fiind din cauza mea. Eu tot ii zic ca ma schimb de ceva timp dar el ca nu vede nici o schimbare. Astazi a fost alta cearta si i-am zis ca ma schimb a zis ca nu poaate asa ca daca era din vointa mea sa vreau sa fie bine o faceam de mult dar ca acum nu are rost de gura lui el nu poate asa sa fac ceva de gura lui. A zis ca nici nu ii mai vine sa imi spuna te pup sau ceva ca atat de mult l- am schimbat cu certurile astea si ca el nu va mai putea fii l fel. I am zis o singura sansa si a zis de ce ne mintim aman 2 ...vedem bine aman 2 ca nu merge relatia si ca e mai bine cand nu merge ceva fiecare pe drumul lui. El este zodia rac este o persoana care vrea toata atentia, el mi-a spus ca nu sunt in stare sa tin o persoana langa mine la care tin ca eu nu pot fi ca el niciodata sa fac cum face el. Acum ne-am desp acum cateva minute l-am lasat daca asta vrea, nu stiu de ce presimt ca nu va ramane asa dar na. si tocmai de asta vreau sa va cer ajutorul ce ar trebui sa fac sa il recastig inapoi?, ca certurile l-au distantat mi-a zis ca nu ma voi mai schimba daca pana acum nu am facut-o si ca acum nu are rost de gura lui ca nu ii place asa. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| dreamaboutthelife a răspuns:

O relatie e ca un tango, se joaca in doi.Totusi, spre deosebire de dans, in dragoste nu poti invata pasii si ai terminat dansul,nu... intr-o relatie trebuie sa exersezi mereu,niciodata pasii invatati nu sunt de ajuns.
Totusi el iti cere prea mult.E adevarat ca trebuie sa inveti sa cunosti pe celalat, sa-i stii defectele si sa le acceptI, dar nu sa le uiti.
Oamenii nu isi pot schimba firea de azi pe maine, in special nu la dorinta cuiva, trebuie sa iti recunosti greselile, si sa incerci sa le remediezi...sti tu: din greseli se invata,dar voi ar trebui sa invatati impreuna,sa va dezvoltati reciproc,nimeni nu e perfect,dar poti fi perfect pentru cineva,si nu din prima,ci cu multa munca.
Cere ajutorul si sprjinul lui, nu-i promite nimic( o promisiune desarta face mai mult rau decat nimic,el isi va pierde increderea in tine)ci doar roaga-l sa depasiti impreuna obstacolele din calea voastra...
Ia-o ca pe un test... daca iti ofera ajutorul : atunci iti merita atentia,daca nu : inseamna ca nu te merita.
Totusi ai spus ca el crede ca nu mai are rost sa te schimbi odata ce ti-a atras el atentia,greseste aici pentru ca tu nu aveai cum sa remarci cu ce gresesti fara sa comunicati...
Totusi se pare ca el nu te vrea pe tine, ci vrea imaginea lui de perfectiune,si o cere pe tava, vrea ca la dorinta lui tu sa devii persoana la care el viseaza, ceea ce nu e corect pentru niciunul dintre voi, totusi mai acorda-i o sansa, daca nu, voi spune asemenea lui neutrino (primul comentariu)"Cu el, nimic.Cauta un baiat de treaba!"

Sper sa te ajute cumva raspunsul meu... bafta, sper sa gasesti raspunsul corect, depinde doar de tine.

5 răspunsuri:
| Alexutsa_2737 a răspuns:

Nu cred ca mai merge relatia dintre voi. M-ai bine luati o pauza, tu te gandesti bine la tot ce a fost intre voi, te gandesti la ce e bine sa faci si ce nu. Daca in maxim 2 saptamani el te cauta spune-i sa iti dea ragaz inca catea zile si gandeste-te ce ai de gand sa faci cu viata ta. Certurile intr-o relatie de iubire ar trebui sa nu fie foarte dese si nici foarte grave.

| neutrino a răspuns:

Cu el, nimic. Cauta un baiat de treaba!

| Demonull a răspuns:

Degeaba iei vina mereu asupra ta, el a observat asta asa ca profita din plin si te scoate mereu vinovata.Stiu,imi vei spune ca iti este greu ca nu poti renunta la el si altele, dar de la fazele astea cel mai bine e sa terminati relatia, mai tarziu o sa te trezesti doar o roata de rezerva.Te vei distruge in final prin depresii si etc cand iti vei da seama ca te-ai consumat prea mult poate va fi tarziu, esti fata tanara 17 ani, viata abia acum incepe, sunt sigur ca iti vei gasi printul tongueBafta.

| Smileyouarebeautiful a răspuns:

Simplu...iti ceri frumos scuze(bineinteles sincer)ii spui ca nu se va mai repeta niciodata, ii faci un cadou frumos care ii place lui iar daca vezi ca nu merge cu niciuna din cele de mai sus pur si simplu il ignori!

| Picasso a răspuns (pentru Smileyouarebeautiful):

laughing) sa ii cumpere o masina smug laughing :-J