| bogdy20000 a întrebat:

Cum as putea sa ii recastig increderea unei fete dupa o relatie de un an si trei luni, dupa ce dupa unele certuri ii spuneam ca o sa ma schimb, dar nu o prea faceam, dar acum cand chiar sunt hotarat sa o fac si sa nu ii mai vorbesc urat cand ne certam (asta era problema, limbajul)? Ea nu mai crede ca ma pot schimba si nu crede ca pot sa nu mai vorbesc asa, desi chiar i-am promis, ceea ce nu am facut niciodata si cand ii promiteam ceva chiar faceam.

Răspuns Câştigător
| funnnyman32 a răspuns:

Salut! Din moment ce v-ati certat de multe ori, acolo sigur a intervenit o ruptura. Si ea posibil e suparata in privinta ta, si sigur crede ca nu te poti schimba vreodata.
Dar tu te poti schimba intr-un fel, adica sa fi altfel in preajma ei, sau cand esti cu ea, cel putin macar atat, daca nu te poti stapanii. Incearca sa vorbesti cu ea deschis, unele aspecte o chemi la o cafea la o pizza, si sa fi sincer pentru ca, vezi tu conteaza mult acum. cum si noi avem pretentia de la o fata sa fie sincera cu noi de la inceput.
Gandeste-te daca merita cu adevarat, sa te schimbi pentru fata asta, banuiesc ca acum numai esti cu ea, da mai multe detalii poate te pot ajuta intr-un fel. Incearca sa nu te mai certi, din orice si din nimicuri pentru ca nu o dai la capat cu ele, tot pe a lor o tin.
Pentru mine cearta, e toxica si se ajunge in pragul in care va incepe femeia sa-si caute alinare in alta parte, de la atata cearta si mult limbaj din-asta. Ii poti demonstra ca ai sa te schimbi dar sa aiba rabdare cu tine, iar tu daca o chemi sa vorbesti ii spui din start, ce te-a deranjat la ea, daca a facut ceva ce nu trebuia, poti spune ca ai gresit si tu vorbind urat cu ea, ca nu ti-ai dat seama si etc, ca tii foarte mult la ea si nu ai vrea sa o pierzi. incearca sa faci ceva in situatia de față daca chiar merita pe deplin aceasta iubire intre voi, lupta si revin-o cu detalii, si de varsta si mai multe.

| bogdy20000 explică (pentru funnnyman32):

Avem 16 ani amandoi, este prima relatie serioasa pentru amandoi, de multe ori ii spuneam ca as fi vrut sa am o relatie banala inainte ca sa vad cum este sa ai o relatie si sa nu ma enervez sau sa ne certam eu cu ea din nimicuri. Uneori imi spune ca are nevoie de timp si m-a rugat sa o las o saptamana fara sa vorbim deloc, nu stiu daca are nevoie de ea ca sa se linisteasca si sa se gandeasca la ea sau ca sa uit eu cumva de ea prin faptul ca nu mai vorbim, pentru ca tot eu am insistat sa nu ne despartim asa stiind ca a fost greseala mea.

| funnnyman32 a răspuns (pentru bogdy20000):

Am inteles, daca ti-a spus ca are nevoie de pauza ii accepti decizia, daca iti va simti lipsa va face si ea eforturi sa vorbeasca cu tine, nu te implica nici foarte mult sentimental de pe acum. ca daca nu este sa fie ea. vei mai cunoaste foarte multe de acum incolo.
Dar o saptamana, fara sa vorbiti deloc, cum a spus ea, mi se pare ca ar vrea sa stea mai mult singura. Pe deoparte cred ca vrea sa si vada daca iti pasa de ea cu adevarat.
Sa stii ca femeile sunt mult mai visatoare ca noi, adica ma refer ca si ele se gandesc la tot felul cu noptile, dar ele nu vor recunoaste toate astea orice le-ai face. Daca crezi ca te iubeste si o iubesti respecta-i decizia pe care a luat-o fara sa pui prea multa presiune pe ea, ii spui frumos te las sa te gandesti, dar sa nu uiti de mine si de noi. cu vorba asta o mai pui si pe ganduri intr-un fel, ii mai spui sa-si aminteasca si clipele frumoase care au fost intre voi doi, ca certuri si neintelegeri sunt cam in toate cuplurile. de obicei si barbatul se mai enerveaza cateodata, dar si femeia ii da multe motive uneori.
Cele bune man happy
Daca mai ai nevoie de un sfat ceva, astept mesaj privat. Succeshappy

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu te vei schimba, asta e clar.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este posibil ca fata sa fi citit povestea ''Petrica si lupul'' si a tras invatamintele care rezulta din intamplarea relatata de autor. laughing

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu te-ai schimbat cât erai cu ea e cam greu să îi recâstigi încrederea.

| bogdy20000 explică (pentru Andreeush):

Chestia ii ca doar cearta asta dintre toate m-a afectat mai tare si m-a facut sa vad cum e fara ea, si as fi fost foarte hotarat sa o fac, dar degeaba