| me_3496 a întrebat:

Colegul meu de banca este destul de agresiv cu toti dar cu mine se comporta frumos; eu sunt singura care il poate calma cand e nervos...Ne intelegem foarte bine, este dragut cu mine... Oare ma place?

5 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Poate esti cea care ii inspiri incredere si se bazeaza mult pe felul tau de a gandi. Te place, dar in felul lui. Insa nu cred ca atitudinea pe care o are fata de tine reprezinta normalitatea firii lui, ci cealalta, de agresivitate fata de colegi. Are cu siguranta o problema psihica ce trebuie sa-ti dea de gandit, caci nu este normal sa te comporti urat cu toti din jurul tau. Deocamdata, cu tine se preface. Cand se va obisnui, sau va considera ca te-a escrocat sentimental sufiecient de mult incat sa te acapareze, isi va da arama pe fata si cu tine. Fara scrupule. Asa ca stai atenta si fii putin mai rezervata in ceea ce-l priveste.

| 354 a răspuns:

Poate te place, poate nu, eu cred ca de tine se simte mai apropiat, si de aceea reusesti mereu sa il calmezi, parerea mea. Insa eu iti sugerez sa astepti sa nu te arunci asa de repede chiar daca il placi si te place, mai sti poate cine stie cand tu o sa il enervezi poate se duce la altcineva sa il calmeze, si atunci nu poti sa zici ca il place sau o place si pe respectiva sau respectivu.

| Stefania96dfg a răspuns:

S-ar putea sa te placa, sau ca tu te comporti altfel cu el, il intelegi iar el gaseste in tine un adevarat prieten! nu e exclusa nici variana cu placutul!

| Ale14me a răspuns:

Poate faptul ca se comporta intr-un mod diferit cu tine fata de cilalti in seamana neaparat ca te place, dar e si asta o posibilitate, insa e evident ca se simte bin e in compania ta, ca te considera o persoana de treaba si ca ati pudea deveni buni prieteni dar nu se stie fii atenta la comportamentul lui fate de tine atunci cand sunteti singuri si poate atunci iti vei da seama daca te place sa u doar te vede ca pe o amica.

| FirstState a răspuns:

Eu cred ca da...