| Georgiana_5221 a întrebat:

Imi place de un baiat cu 2 ani mai mare ca mine.Suntem vecini ne intelegem foarte bine, se comporta foarte dragut cu mine mai dragut de cat cu prietenele mele.

Oare ii place de mine? daca da de ce nu a avut tupeul sa imi zica?

Răspuns Câştigător
| pupazagabriel a răspuns:

Dar tu ai avut tupeu sa-i arati? simplu, chiar e foarte simplu. Daca el se comporta diferit cu tine, daca inceraca intr-un fel sau altu sa te abordeze, atunci ii palce de tine.Dar aici intervii tu( el, daca a facut ce am spus mai sus, pur si simplu si-a facut treaba), tu de-acum trebuie sa -i rapunzi, oferindu-i provocari.Nu te comporta cu el ca celelalte fete, comporta-te un pic mai diferit, propune-i o intalnire ( injosestete un pic in fata lui, daca el e asa de pampalau) dar daca accepta sa va intalniti, atunci lasa-l pe el sa-si faca treaba.Tu, in cazul asta, comporata-te normal

2 răspunsuri:
| Pavel5479 a răspuns:

Niciodata nu te indragosti de vecini...

| Popintinio a răspuns:

Uneori baietii sunt mai timizi! fa tu primul pas, si apoi intreaba-l