| Blablabla12345 a întrebat:

Deci, la scoala este un baiat super dragut si imi place mult de el. Chestia e ca eu cred ca si lui îi place de mine dar nu pot sa fiu sigura.De fiecare data cand stateam singura in banca el venea cu mine in banca si statea aproape toate orele cu mine in banca.Si cand aveam coleg de banca uneori el se ruga de mine sa ma mut cu el. Uneori ma tachineaza si ma tot sâcâie dar intr-un mod dragut nu rautacios. Intr-o zi el mi-a dat mesaj pe Facebook si m-a intrebat ce fac. Deveniseram destul de apropiati dar nu in modul acela, intr-un mod prietenesc.As vrea sa stiu daca ma place si cum sa il fac sa ma intrebe daca vreau sa fiu impreuna cu el sau cum sa il fac sa ma invite la o intalnire. Dau funda la cel mai frumos raspuns.

Răspuns Câştigător
| wertori a răspuns:

Gesturile lui sunt evidente, e clar ca te place. Tu comporta-te degajat, frumos cu el, fa-i complimente, arata-te interesata de ceea ce iti spune. Incearca sa faci primul pas, atunci cand sta langa tine in banca, sa il ii pui usor mana pe umar atunci cand cititi din aceeasi carte. Uita-te oaches la el, fa-i cu ochiul, zambeste-i natural, joaca-te cu parul lui, cu degetele. Daca tipul este mai timid, va dura ceva timp pana iti va spune ca te place si iti va cere prietenia aia mai stransa. Daca consideri ca trece prea mult timp si nu iti spune nimic, ii poti marturisi chiar tu ca il placi, ferm si intr-un mod cat mai natural. Acest lucru, iti sigur, il va flata, mai ales daca este timid. Pana la urma, ce ai de pierdut? Nimic. Ba, din contra, reusitele sunt mai mari. Sper sa iei decizia cea mai buna.

2 răspunsuri:
| Alinuca776 a răspuns:

Din ce ai scris tu aici reiese că este atras de tine. Mai ales dacă își dorește să stea în bancă cu tine., Adică cine ar sta in banca cu cineva pe care nu simpatizează. Încearcă să intri in discuții cu el despre fete, băieți. Sau să faceți un pariu si ii spui că dacă el pierde trebuie să te invite în oraș la un suc sau așa ceva. Multa bafta :*

| EduardNova a răspuns:

Daca tu vrei sa fi cu el, poti sa ii arati ca si tu il placi intr-un mod subtil ( te joci cu parul, ii faci complimente ) iar daca nu merge si esti mai rusinoasa ii poti spune pe Facebook ce simti, fi curajoasa pana nu gaseste pe alta!