| psiHopixia a întrebat:

Comunitate, da'mi niste sfaturi te rog. Aseara pe la 22 suna un baiat pe numarul prietenei mele (eu nu am telefon pentru ca nu'mi plac telefoanele) si raspund eu. El nu isi da seama ca nu e prietena mea la telefon si ca vorbeste cu mine. Intreaba ce fac, etc chestii, dupa care intreaba "Ioana, Oana e pe'acolo? *** nu'i mai retin numele.laughing)" I'am zis ca am ceva treaba si vorbim mai incolo. Si am inchis. Ioana fiind eustraight face Se presupune ca baiatul ma place, pentru ca ma tot ia in brate etc. Si eu chiar il plac. Daca placi o persoana, ii retii numele, nu? Ma rog. daca o sa'mi "retina" numele si vrea sa fie cu mine.sa accept? (Orgoliul meu zice nu, voi ce'mi ziceti?) :* Fundita si vot.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca e om de treaba poti sa accepti daca e golan atunci mai bine il lasi impace.

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Nu ştiu cum sunt adolescenţii din ziua de astăzi, dar "pe vremea mea" (mă refer la conceptele cu care am crescut eu) nu te "combinai" decât dacă era vorba de o persoană pe care o plăceai cu adevărat. Nu că aş vrea să arunc cu vorbe aiurea acum, dar la-n ce relaţii alandala se implică tinerii din ziua de astăzi, nu mai trebuie să ne mirăm că nu mai e loc de sentimente reale.
Ideea este că din moment ce tu ne întrebi pe noi dacă e bine să accepţi sau nu, înseamnă că nu simţi mare lucru pentru el. Şi crede-mă, dacă nici nu ţi-a reţinut numele, nici el nu e pus pe mari intenţii. Părerea mea.

| Butterfly0 a răspuns:

Orgoliu zice nu, dar inima da

| sara_3009 a răspuns:

Zii nu pana cand vezi ca el chiar te doreste