| anonim_4396 a întrebat:

Am cunoscut o fata pe net, eu stateam cu una in realitate cand am cunoscut'o pe ea pe net, intr'o zi am facut schimb de liste pe mess cu o alta fata, a doua zi a inceput sa se bage in seama cu mine o fata, i'am cerut poze, ea la fel, a spus esti dragut bla bla, ea era la fel, am inceput sa vorbim tot mai des, a inceput cu intrebarile ce'mi place ce nu'mi place chestii de genu', si am continuat asa timp de 4 luni fara ca prietena mea sa banuiasca ceva nici macar nu o mai bagam in seama, si vorbeam tot mai mult cu fata de pe net, imi parea interesanta, era amuzanta si cu timpu' am inceput sa ma atasez foarte mult de ea, ea a facut primul' pas si a inceput sa-mi spuna ca ma place, i'am spus ca mie unu imi plac fetele sincer, simple, fara fite, si ea mi se pare ca avea exact ceea ce'mi doream eu, nu am mentinut ca la inceput m-a mintit in legatura cu anii, eu am 19 ani, ea imi spusese ca are 16 prima data, apoi dupa ce i'am spus ca imi plac fetele sincere si nu accept sa fiu mintit, dintr'o data mi-a spus eu am 14 ani, si am ramas asa, dar mi-a spus prea tarziu ca deja o placeam, si acum avem 9 luni de cand tastam incontinuu zi de zi, vorbim si la telefon pe skype, ia povestit parintilor ei de mine, mi-a spus orice problema avea in familie, imi spunea chiar si problemele mai intime daca ma intelege'ti, eu am inceput s'o iubesc prea mult, deci o iubesc enorm chiar daca nu am vazut'o in fata mea ci doar la web, ea vrea ca la 18 ani sa se mute cu mine, parintii ei sunt de accord dar eu nu sunt prea sigur de mine ca o sa reusesc eu sa o astept 4 ani, pana la urma e foarte multe timp, voi ce crede'ti ca merita sa ma risc, tin sa mentin ca e foarte sincera cu mine si acum cateva zile, i'am spus ca intre noi nu va fi niciodata nimic, e un mod de a o pune la incercare, s-a rugat de mine 3 ore sa nu'i fac asta ca o distrug, apoi am continuat cu cearta si a spus, este ultima data cand o sa mai auzi de mine, eu o sa dispar pentru todeauna, adica o sa'si faca rau singura, cel mai probabil sa se sinucida, si a iesit de pe mess, si sincer m-am speriat tare de tot, asa ca imediat am sunat'o mi-a raspuns si i'am spus sa intre inapoi pe mess, si a inceput sa planga la telefon, parca mi s-a rupt inima happy m-am simtit ingrozitor, eu sunt sigur ca ea ma iubeste cu adevarat, si eu la fel, crede'ti ca e mare diferenta de varsta dintre noi 2? merita sa o astept?happy eu as face orice pentru ea mi-a aratat poze cu parintii i-a spus parintilor de mine, eu cred ca e ceva serios, e o fata foarte inteligenta, si imi place ca e simpla si foarte foarte sincerahappy vreau sa va aud parerile, va rog frumos e important pentru mine, vreau parerea voastra ce'a mai sincera happy

Răspuns Câştigător
| Kadze a răspuns:

Salut. Imi place povestea sincer, m-a facut sa zambesc...Eu zic ca merita, adica daca amandoi sunteti fericiti, si stiu o chestie, in relatiile de la departare e cea mai mare iubire, iubire adevarata pentru ca stii ca iti e dor de acea persoana si chiar tii la ea si o iubesti. sunt si persoane care sunt diferite.dar daca o iubesti, de ce nu? Stii "Poate ca distanta separa un sarut au o imbratisare dar nu si un sentiment, inaltimea, kg sau distanta sunt doar numere." As vrea si eu id-ul tau sa vorbim, asta daca vrei sau imi dai tu add : kidu_dany15. Vreau sa vorbim mai multe.

| Ownagee a răspuns (pentru Kadze):

Iti multumesc foarte mult happy idu' meu "Ownagee"

| Ownagee a răspuns (pentru Ownagee):

Scuze m-am pierdut prin ganduri happy desigur iti dau add.

3 răspunsuri:
| Alina323 a răspuns:

Hei, am citit ceea ce ai scris si pur si simplu am ramas asahappy daca tu simti cu adevarat ceva pentru ea atunci trebuie s-o astepti nu doar 4 ani ci si 10 ani daca trebuie, pentru ca din ceea ce ai scris, ea te iubeste extrem de mult, daca cuvintele pe care le'ai scris sunt spuse de ea, eu ca fata o inteleg foarte bine si stiu ce inseamna sa fii indragostita cu adevarat, daca tu spui ca a fost mereu sincera cu tine atunci te iubeste, crede'ma ca merita sa faci orice sacrificiu, dar nu trebuie sa o faci sa sufere pentru ca, ca oricare alta persoana are o inima, si nimeni nu merita sa sufere, e cel mai groaznic sentiment, cum a spus si kadze, poate ca distanta separa un sarut sau o imbratisare dar nu si un sentiment, daca ea te iubeste cu adevarat, si tu faci la fel, atunci va garantez ca o sa fiti fericiti, si ea iti va da fericirea de care tu ai nevoie, atata timp cat aveti incredere reciproca, e o poveste frumoasa, si eu sunt sigura ca o sa va intalniti si o sa vi se indeplineasca viselehappy doar asteapt-o nu fii ca ceilalti, ca iubirea adevarata chiar exista, success iti doreschappy