| Sisjjssjjsjs a întrebat:

Considerați că o relație amoroasă bună are la bază o relație de prietenie?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Aia se numeste zona prieteniei, nu cred in prietenie intre o fata si un baiat, ea poate ca il va vedea ca pe un amic dar el mereu va vrea mai mult, asta nu inseamna sa nu ai amiciti cu sexul opus dar nu sa fii prietena ei ca te vede ca pe un fatalau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! Nu poți intra într-o relație cu cineva fără să vă fi cunoscut bine înainte iar asta se face numai in cadrul unei prietenii.

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Bineînțeles ca da! Inainte de toate, trebuie sa existe o prietenie la bază.
Prietenia se construiește din respect, ascultare etc.
Iar intr-o relatie amoroasa, pe lângă cele de mai sus, se mai adaugă si iubirea.

| RogerRon a răspuns:

Cred ca nu neaparat, cred ca poti incepe o relatie amoroasa cu cineva chiar daca nu erati prieteni inainte, chiar daca v-ati cunoscut recent, nu e regula sa fi fost prieteni inainte, daca va atrageti si va potriviti.
Dar intr-o relatie amoroasa sunteti si prieteni, sunteti mai mult decat prieteni.