| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare doar pentru persoanele casatorite de pe site sau care au fost casatorite.
Partenerul ( sotul ) / partenera ( sotia ) va este si cel mai bun prieten/a / amic/a? Cel mai bun confident?

Cat de important considerati ca este ca relatia amoroasa sa inceapa ca o relatie de prietenie?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Toți oameni mai avem prieteni pe lângă parteneri cu, care împărtășim greutăți, lucruri frumoase.Dar da, e ok și important sa te poți înțelege cu partenerul tău ca și cu un cel mai bun prieten.Sa nu va mințit, sa nu va ascundeți lucuri ce va pot rănit (poți sa ți pentru tine chestii legate de o fosta relatie, sau lucuri ce ți se pare ca nu trebuie sa le împărtășești ca e ok.dar sa nu va mințiți și raniti).Sa puteți discuta deschis, sa va spuneți ce va doare sau ce va doriți.

Eu una sunt cea mai buna prietena cu partenerul meu și nu avem alți oameni ce sa ne cunoască atat de bine cum ne cunoaștem noi.Plus ca și noi am început relația ca și prieteni și confidenti.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E de departe cel mai bun prieten al meu... Nu ar avea cum altfel stand unul langa altul atatia ani

| anonim3247 a răspuns:

Ca om însurat de 21 de ani nevasta e totul și cea mai importantă