| Birdie a întrebat:

Contează dacă iubitul sau iubita a avut parteneri sexuali înainte să întreţină relaţii sexuale cu tine?

Răspuns Câştigător
| BSwwatch a răspuns:

Hai sa te lamuresc! Pentru o anumita categorie de virsta conteaza daca partenera, partenerul nu mai este virgin/a si varsta acelor persoane este cuprinsa intre 14-18 ani, sunt persoane care sunt virgine si au pretentia ca parteneru respectiv partenera sa indeplineasca aceleasi conditii, odata cu maturizarea si cumulul de experienta dobandit pe parcursul adolescentei va face ca aceasta sa nu mai fie o prioritate ori un impediment, De aceea spun ca ca intrebare nu poate fi adresata tuturor categoriilor de virsta, cum ar suna sa auzi din gura unei persoane in virsta de 25-30 ani ca el/ea cauta sa-si intemeeze o relatie doar cu o persoana virgina? Clar suna delpasat, si te cam sperie si pune pe ganduri aceea persoana, nu?

15 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Pentru mine nu, deşi prefer totuşi pe cineva cu experienţă.

| NoSmile a răspuns:

Buna!
In ziua de astazi nu prea mai este apreciata virginitatea, si nici pastrata.
Personal, nu mi-as face un iubit virgin!
Clar nu!

Răspuns utilizator avertizat
| neutrino a răspuns:

Depinde ce interes ai!

| Birdie explică (pentru neutrino):

Nu am înţeles ce ai vrut să spui happy

| milan9 a răspuns:

Desigur, mai devreme sau mai tarziu...

Sexualitatea înainte de alcătuirea familiei este o adevărată „cutie a Pandorei". Este vital să nu se atenteze la drepturile şi,, liniştea" Familiei de mai târziu, a ei şi a ta! Distracţia este un viciu dificil de controlat? Dar costul ei nu este nici mai mult nici mai puţin decât... liniştea unor familii! şi sacrificiile uriaşe care se vor raporta la ele...

- La urma urmei, ce se va întâmpla într-o neprevăzută situaţie în care vă despărţiţi? Ce se va întâmpla mai târziu în familie, atunci când mentalitatea "unui spirit de aventură iresponsabil" va fi înlocuită cu raţiunea că relaţiile intime sunt lucruri care transformă psihicul şi impregnează o amprentă de neşters naturii umane. Relaţiile intime creează "link-uri" nedorite, ce se vor resimţi cel mai bine mai târziu, în familie, ca în oglindă de către celălalt partener... toată viaţa! Acest lucru va fi o adevărată "fractură" mai târziu, iar în acest sens statistica nu minte... divorţul este inevitabil!

Spre deosebire de alte experienţe devenite amintiri, experienţele păcatului (în special când e vorba de o relaţie a trecutului) nu se uită niciodată (...), şi cu cât lovesc mai mult în normele morale, cu atât vor avea un efect mai copleşitor asupra respectului reciproc şi liniştii unei familii!

În mod aparent paradoxal dar logic, aceste experienţe-amintiri devin cu atât mai frustrante (substrat pentru gelozie) odată cu trecerea timpului, rămânând mai târziu întipărite în sufletul "celuilalt" partener (...), aşa cum într-o cameră, posterele ar deveni permanente!

Nu este la voia întâmplării faptul că pentru începerea vieţii intime, Dumnezeu a lăsat căsătoria şi nu altceva. Motivul este justificat prin consecinţe şi nu prin capricii...

| Raiiiisa a răspuns (pentru milan9):

Cred ca tu esti cel frustrant de aici.Sa lasi accelasi raspuns la toate intrebarile cu tenta sexuala?!

| Raiiiisa a răspuns:

Este important in cadrul unei relatii, in cazul in care esti mai mult interesat de ce are o persoana respectiva intre picioare sau cati a avut inaintea ta.
Oricum nu ai de unde sa stii cu exactitate asta, nestiind daca partenerul este sincer sau nu.
Dar eu consider ca odata ce iubesti o persoana nu mai stai sa o intrebi cati parteneri a avut inaintea ta, sau ce si cu cine a facut, conteaza ce va face cu tine si de atunci incolo.

| BSwwatch a răspuns:

Depinde,conteaza foarte mult carei vraste se adreseaza intrebarea.

| Birdie explică (pentru BSwwatch):

Cărei vârste? Să zicem că vârsta la care oamenii caută relaţii serioase. Mă interesează dacă ai putea avea o relaţie serioasă şi dacă ai putea iubi o fată care nu mai este virgină happy

| BSwwatch a răspuns (pentru Birdie):

Hai sa te lamuresc! Pentru o anumita categorie de virsta conteaza daca partenera, partenerul nu mai este virgin/a si varsta acelor persoane este cuprinsa intre 14-18 ani, sunt persoane care sunt virgine si au pretentia ca parteneru respectiv partenera sa indeplineasca aceleasi conditii, odata cu maturizarea si cumulul de experienta dobandit pe parcursul adolescentei va face ca aceasta sa nu mai fie o prioritate ori un impediment, De aceea spun ca ca intrebare nu poate fi adresata tuturor categoriilor de virsta, cum ar suna sa auzi din gura unei persoane in virsta de 25-30 ani ca el/ea cauta sa-si intemeeze o relatie doar cu o persoana virgina? Clar suna delpasat, si te cam sperie si pune pe ganduri aceea persoana, nu?

| Athée a răspuns:

Daca te referi din punct de vedere al sanatatii, conteaza doar cu ce fel de persoane a intretinut acele relatii sexuale. Daca s-a protejat, sau si-a facut analize. Oricum, ai grija!

| Birdie explică (pentru Athée):

Nu mă refeream la sănătate, voiam să ştiu dacă este important acest aspect în cadrul unei relaţii. happy

| Athée a răspuns (pentru Birdie):

Daca ai probleme cu gelozia, atunci da. Desi nu ar trebui sa iti pese. E trecut...

| suntZeu a răspuns:

Normal ca nu, urasc baieti care spun despre fetele care nu sunt virgine ca sunt niste tarfe pentru ca s-au *** inainte de a fi cu ei, nu e deloc adevarat ce a fost inainte a fost. Fetele nu trebuie condamnate ci protejatewinking

| AllePuffu a răspuns:

Daca am fi amandoi virgini ar fi un pic mai greu. Dar daca el a m-ai facut, pentru mine nu conteaza, e bine ca are experientawinking