| anonim_4396 a întrebat:

Conteaza pentru. voi baietii in ziua de azi virginitatea?

8 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Cred ca in sinea fiecaruia conteaza...este o mostenire genetica care a ramas in subconstientul oamenilor, dar "libertatea" in care traim...chiar cred ca cei virgini se rusineaza cu asta...acesta-i rezultatul obscenitatii expuse pe sticla si in reviste...nu mai exista pudicitate, respect de sine...virtutea a devenit o rusine...pacat,suntem un popor crestin, dar am reusit sa distrugem tot ce era pur si firesc...acum nu ma gandesc la extreme...cu fete care isi pastreaza virginitatea pana cand intr-un sfarsit isi gasesc alesul inimii pentru pentru casatorie...ideal asa ar fi, pentru ca asa ne invata scriptura... dar lumea a evoluat inspre raul nostru...toate acestea ducand la lipsa de respect fata de demnitatea si trupul nostru... fetele, mai ales, fac o lauda in ceea ce priveste varsta prea tanara la care si-au inceput viata sexuala...baietii, la fel, ar face orice sa nu ramaa virgini pana la 18 ani, sa nu fie de rasul celorlalti...Nu trebuie sa va rusinati de ceea ce ne-a daruit Dumnezeu...VIRTUTEA!
DAR TOTUL DEPINDE DE ALEGERERILE FIECARUIA DINTRE NOI...

auran
| auran a răspuns:

Depinde de varsta cred
Cred ca barbatilor mai maturi desi ar fi incantati de acest lucru, le-ar fi teama de reactia ce ar putea sa o aiba fata dupa (ma refer la varsta - daca nu este la majorat - in acest caz nu le-ar conveni sa se incurce cu o astfel de fata), in orice caz nu le-ar place sa fie constransi.
In general pentru pustani nu prea are importanta cred, pentru ei ar fi un mod de lauda.

| Nastia a răspuns:

Ptr unii e cv d mirare ca mai gasit una virgina iar pentru altii e cv demodat, .cunosc baieti care nu vor sa o faca cu o virgina, dar cunosc altii care cauta cu disperare o astfel d fata ca sa fie doar a lui...deci,conteaza

| onelove a răspuns:

Acuma eu spun cazul meu, nu stiu cum gandesc altii. Pentru mine nu a contat niciodata acest aspect, si am intalnit ambele cazuri in viata. Eu caut la o fata in primul rand acel ceva care ma completeaza pe mine, care ma ajuta ca indiferent cat de suparat sunt, cand ma gandesc la ea sa zambesc din nou. Niciodata nu am pus accent pe chestia asta cu virginitatea, m-am conformat in functie de fiecare situatie si am incercat sa fac lucrurile sa fie cat mai frumoase pentru amandoi, si vreau sa cred ca am si reusit.

| rita a răspuns:

Virginitatea lor sau a fetei?

| J7anine a răspuns:

A lor sau a fetelor? happy

| Ys a răspuns:

In unele cazuri da

| BabyWL a răspuns:

Acu depinde si eu ei. Dar cred ca pentru unii conteaza. Cati nu ar vrea sa stie ca "femeia" lor nu a mai fost atinsa de niciuni si ca el e primul din viata ei. De obicei in viata unei fete primul baiat nu se uita, deci e cam greu pentru cel de-al 2 lea baiat sa ajunga ca primul, de ne uitat. Deci nu stiu, eu cred ca pentru unii dintre ei mai conteaza ca si fata e virgina, chiar daca au ei ceva de munca la inceput, dar apoi isi vor da seama ca a meritat. (parerea mea, acu nu sh exact exact cum gandeste un baiat)