| GouDidodino a întrebat:

Coronavirusul se poate transmite si prin contact sexual normal? Sa zicem ca purtam amândoi măști, care ar fi șansele să se transmită acest virus?

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu, nu se transmite prin contact sexual dar cum poti sa faci sex cu masca pe gura fara sa va sarutati? Dubios... in fine, inainte si dupa aceea ar fi bine sa te dezinfectezi pe maini mai ales inainte de a pune masca si sa nu atingi partea interioara a ei. Deasemenea nu duce mana la gura sau nas daca ai pus mana pe diverse lucruri de prin casa. Masca folosita ar trebui pusa intr-o punga si aruncata la cosul de gunoi dupa aceea.

7 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

In conditiile in care s-ar intampla, parerea mea este ca da, este posibil deoarece si organele sexuale au celule ce produc mucus.

| Paul754880338 a răspuns:

Acest virus stimuleaza mediocritatea sa devina prostie si inhiba potentiala inteligenta prin simpla urmarire a stirilor tv si radio. Daca nu faci sex cu radioul sau televizorul deschis esti in afara de orice pericol.

| Hollyg a răspuns:

Coronavirusul e o gripa, cum se ia gripa? Saliva, aer respirat, etc. Băgați-va in dus înainte de sex, dezinfectanți-va si aia e! laughing)

| AmeliaD a răspuns:

Chiar trebuie să faci sex cu cineva bolnav de corona? Și bafta la purtat mască si respirat în acelaș timp când faceți sex

| GouDidodino explică (pentru AmeliaD):

E vorba de protejat. Nu am de unde sa stiu cu cine a mai intrat în contact, sau poate fi asintomatica. Nu am făcut nimic, dar as vrea sa stiu pentru viitor