| anonimaalee29 a întrebat:

Corpul are de suferit in vreun fel daca incepi viata sexuala la 17-18 ani? Vor exista modificari? De exemplu sa cresca fundul sau sanii?
De obicei se considera ca fetele cu fundul mare au facut sex. Este adevarat?

11 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Nu.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu-i adevarat!
Eu nu am avut fundul mare niciodata si nu-l am nici acum dupa treizeci si ceva de ani de casatorie!
Fundul mare este mostenire de la parinti, iar daca te ingrasi, evident ca se pune grasime pe el.
Sanii cresc doar daca apar schimbari hormonale, precum o sarcina, doar asa poate infleunta sexul, sanii.

| sierra1 a răspuns:

Decizia de a incepe viaţa sexuală e doar a ta şi nu trebuie să fie influenţată de temerea că sânii cresc sau nu ci de sentimentele şi dăruitea ta pentru partener

| corbulalbrosu a răspuns:

NU. Practic NU se produce absolut nicio modificare vizibile a corpului dupa inceperea vietii sexuale. Uneori se pot produce anumite modificari dar numai de natura psihico mintala. Este complet falsa presupunerea sau convingerea ca sexula ar putea modifica forma posteriorului femeii. laughing Sanatate!

| sofisis a răspuns:

NU are absolut nici o legatura.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Da, asa este cum zici: creste fundul si se pleosteste, cresc sanii (asta n-ar fi rau, dar se pleostesc), la unele femei am vazut ca le cad si dintii, li se stramba gura, nu mai vad bine si cate altele. Dar toate astea dupa vreo 50-60 de ani dupa ce incep sexul. Stii ce i-a zis bunica nepoatei cand a vazut ca "pisica" dintre picioare a bunicii este sura si a ei este neagra! "Draga nepoata, cand si pisica ta o sa prinda atatia soareci cati a prins a mea si a ta o sa fie sura."
Este varsta cea mai propice de inceput activitatea sexuala.

| alexandru0sorin a răspuns:

Man conform carui obicei se considera aia ej nebuna lol

| gabriielaaa a răspuns:

Nu nu te ajuta la nimic începerea veți sexuale. Dar dacă îți dorești cresterea sânilor poți folosi anticonceptionale dar întreabă si medicu cei drept te ajuta atât timp cat esti în creștere.

| 90210 a răspuns:

Nu. Totusi mie mi se pare ca 17-18 ani e totusi o varsta destul de frageda. Eu spun din proprie experienta ca nu ma simteam pregatita pentru sex si faptul ca intrebi aici intrebari de genu inseamna ca esti destul de imatura si nu stiu cat de pregatita esti pentru sex. Dar daca decizi sa faci sex e decizia ta, dar nu o face pentru ca pune presiune pe tine iubitul sau chestii de genul, fa doar daca vrei sa faci intr-adevar.

| Alinaa2928 a răspuns:

Bună! La începerea vieții sexuale, nu îți vor crește nici sânii și nici fundul. Poate te vei îngrășa/slăbi puțin (dar depinde de organism aici). Iar despre fetele cu fundul mare. cum că îl au așa pe pentru că ar fi făcut sex, nu e adevărat. probabil, moștenesc trăsăturile fizice unui membru al familiei.

| Theodor998 a răspuns:

In niciun caz. Poti sa faci cat sex vrei. :*