| mucificatorul201 a întrebat:

Cred ca am o problema.
Cand m-am masturbat si am ejaculat, pentru 10 secunde am simtit ca testiculele erau inauntru (ceva de genul acela) si dupa 10 secunde au iesit.
Este normal?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In numite situatii mai aparte, testiculele pot urca in cavitatea abdominala si pe urma sa recoboare la loc in scrot, astfel ca producerea acestui fenomen nu trebuie sa provoace panica sau ingrijorare, fiindca acest lucru nu reprezenta vreo afectiune. Atunci cand penisul este in erectie, uneori, testiculele ies din scrot si ''migreaza'' spre abdomen si/sau de asemenea acest fenomen este normal sa se produca atunci cand testiculele dintr-un anumit motiv ajung sa fie foarte tare racite. Explicatia este foarte simpla : testiculele sunt inconjurate de un fel de tesut format din muschi, care se contracta in mod progresiv in momentul in care penisul intra in erectie si din acest motiv se poate produce in unele cazuri acel efect de lifting testicular. Multa sanatate!