| Claaudiu a întrebat:

Daca m-am masturbat de 6 ani incontinuu pot avea probleme cu testiculele, ca am observat un lucru ca un testicul este mai mare? Eu cred ca este ceva normal, voi ce credeti? Si ma tem sa merg la doctor

8 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nimeni nu e perfect simetric. Nu e un motiv sa mergi la doctor.
Nu are nicio legatura cu masturbarea.

| Catalina990099 a răspuns:

Nu te îngrijora. Nici sânii fetelor nu sunt perfect egali.

| Claaudiu explică (pentru Catalina990099):

Nu sunt egali. Din ce cauza sanii nu sunt egali.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Claaudiu):

De fapt sanii sunt egali, doar la unele fete nu sunt sanii egali, cum nici la totii baietii nu sunt testiculele de aceeasi marime.

| doctorandus a răspuns (pentru Claaudiu):

Dupa ce ai zis ca ai puta neagra (capul ei), ti-am zis sa mergi urgent la medic.

| Claaudiu explică (pentru doctorandus):

Si ce imi face doctorul

| doctorandus a răspuns (pentru Claaudiu):

In primul rand constata ce-ai patit si dup-aia vezi ce-ti face.

| Ela05 a răspuns:

Un testicul este mai mare decât celălalt și unul este mai sus altul mai jos pentru a nu se atinge între ele și a cauza durere atunci când mergi. La femei toate avem un San mai mic și unul mai mare doar că nu se observă atât de mult ca la testiculele bărbaților. Deci este absolut normal.
Un sfat, nu abuza cu masturbarea cu toate că este bună însă totul în exces are și consecințe. Odată de două ori pe zi nu este nici o problemă, dar de 6 ori una după alta eu aș zice să ai grijă cu asta.
Caută pe net consecințele abuzului de masturbare și vei vedea.
Ai grijă de tine și stai liniștit, este ceva normal asta cu testiculul.