| OnlineZ a întrebat:

Cred ca este a mia oara cand pun intrebari legate de sarcina si chestii de genu problema ca ma chinui de ceva timp sa fac bebe si acum pare ca sunt iar insarcinata.Am avut ultima menstruatie pe 10 iunie si luna asta nu mi-a venit, nu-i ca e o intarziere foarte indelungata dar ma dor foarte tare sanii si am crampe abdominale.Mi-am facut test si mi-a iesit o liniuta mai putin vizibila.Apoi am mers la medicul ginecolog care mi-a spus ca in uter nu vede nimic dar ca acesata este marit semn ca ar utea fi un bebe acolo doar ca e foarte micut si mi-a facut o alta programare Luni. Acuma na' zic ca mai cer pareri pana atunci.Ce spuneti sunt insarcinata? Care a-ti trecut prin asa ceva?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Dupa 2-3 saptamani de la o posibila concepere a unui copil, in uterul tau inca nu exista nimic vizibil la ecograf deoarece la aceasta data o eventuala sarcina se reduce la existenta in endometru (mucusul ce tapiseaza uterul) a unor CELULE MICROSCOPICE. Cam dupa 6 saptamani de la concepere apare primul semn VIZIBIL de sarcina insa extrem de greu de detectat deoarece are marimea unei seminte de mar, care se va dezvolta si va creste la marimea unei seminte de dovleac si greutatea de 1 gram cand implineste varsta de 8 saptamani. Singura si cea mai precisa metoda de testare a existentei hormonului de sarcina hCG care este produs DOAR de PLACENTA este cel prin analiza de sange efectuata intr-un laborator de analize medicale. Decat sa-ti irosesti banii pe consultatii ginecologice mai bine iti faci aceasta analiza sangvina prin care ti se determina cu o preciziede peste 98% daca esti gravida.Multa sanatate.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fa sex mai des si vei avea, cica ejaculari dimineata

| OnlineZ explică (pentru RAY):

Hai sa ne abtinem de la comentarii idioate.

| RAY a răspuns (pentru OnlineZ):

Eu vorbesc serios, ejacularile dimineata in vagin creste procentajul de a avea un copil nu crezi e treaba, sexul mai des ajuta sa ramami gravida mai ales in perioada ovulatiei, sunt semne cand esti la ovulatie ca cresterea temperaturi etc

| RAY a răspuns (pentru OnlineZ):

Menstra poate intarzia si 6 saptamanii asta nu va spune ginecologul

| corbulalbrosu a răspuns (pentru OnlineZ):

Dupa 2-3 saptamani de la o posibila concepere a unui copil, in uterul tau inca nu exista nimic vizibil la ecograf deoarece la aceasta data o eventuala sarcina se reduce la existenta in endometru (mucusul ce tapiseaza uterul) a unor CELULE MICROSCOPICE. Cam dupa 6 saptamani de la concepere apare primul semn VIZIBIL de sarcina insa extrem de greu de detectat deoarece are marimea unei seminte de mar, care se va dezvolta si va creste la marimea unei seminte de dovleac si greutatea de 1 gram cand implineste varsta de 8 saptamani. Singura si cea mai precisa metoda de testare a existentei hormonului de sarcina hCG care este produs DOAR de PLACENTA este cel prin analiza de sange efectuata intr-un laborator de analize medicale. Decat sa-ti irosesti banii pe consultatii ginecologice mai bine iti faci aceasta analiza sangvina prin care ti se determina cu o preciziede peste 98% daca esti gravida.Multa sanatate.

| neutrino a răspuns:

Noi nu putem fi mai competenti decat un medic specialist, indiferent prin ce experiente am trecut. Pot insa sa-ti urez mult succes si multa sanatate.

| minrest a răspuns:

Doamna Online, e nevoie de o anumita ingenuitate fata de corp pentru ca acesta sa functioneze bine. Nu trebuie sa dezvoltati o obsesie, traiti-va viata si intre timp veti ramane insarcinata, Doamne ajuta. Sarut mana.

| OnlineZ explică (pentru minrest):

Nu a dezovolatat o obsesie. Inca nu e tarziu pentru asa ceva si nu e cazul sa vorbim de graba ..Doar ca eu am pierdut 2 sarcini si mi-as dori ca in viitor sa nu se mai intample. Vreau sa iau lucrurile din pripa.

| minrest a răspuns (pentru OnlineZ):

Imi pare rau de pierderi, Dumnezeu sa va ajute.