| AnotherIdiot a întrebat:

Cred ca prietenul meu nu mai simte ceea ce simtea inainte pentru mine. Am impresia ca s-a schimbat, e mai distant cu mine, nu ma mai intelege ca inainte si face crize, se enerveaza din cel mai mic motiv, apoi sta ofticat o buna perioada de timp, ceea ce ma scoate din sarite si pe mine si incep sa ii spun lucruri la nervi. Nu ma mai suna, nu imi mai da mesaje decat foarte rar, cand isi aminteste de mine probabil. Tin sa mentionez ca e primul baiat pe care l-am iubit cu adevarat si chiar imi doresc sa tina relatia asta, m-a facut sa ma simt iubita, a avut (si inca are.dar nu la fel de mult) grija de mine. Ce pot sa ii fac? Am incercat si cu vorba buna, am incercat sa il fac sa inteleaga ca ma doare.l-am lasat in pace, i-am dat timp..nu il sufoc..recunosc, mai am momente, dar nu sunt genul de suflcanta..mentionez ca suntem impreuna de 9 luni, amandoi avem 19 ani si suntem intr-o relatie la distanta, dar curand se va muta cu mine. daca o sa ma mai iubeasca pana atunci.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Jessica007 a răspuns:

Nu vreau sa te descurajez, dar din cate dadusi de inteles nu cred ca mai aveti nicio sansa. Exista posibilitatea ca el sa isi fi gasit pe altcineva acolo unde locuieste si din cauza asta se poarta asa distant.Sunt mai multe variante. Poate are unele probleme personale pe care nu vrea sa le impartaseasca si isi revarsa nervii pe tine.Singura solutie este sa discuti cu el serios depre viitorul relatiei voastre, sa vezi daca mai are rost sa te complici sau nu.Bafta!