| nicusor0510 a întrebat:

Crede ca o insel, am fost pe la o fata care e ca si sora mea, si iubita mea crede ca o insel cu ea, nu intelege deloc ca nu e nimic intre mine si ea, ce sa fac?

5 răspunsuri:
| ServanaAtoni a răspuns:

Daca ea ar merge la un baiat acasa, tu ce ai crede?happy
ea o cunaoste pe prietena asta a ta? daca nu, fa-le cunostintahappypoate se imprietenesc

| Karamel a răspuns:

Pai mai ia`o si pe prietena ta cu tine, eventual nu te mai duci pe la "surioara ta"... daca o persoana e geloasa e greu de convins ca nu e nimic cu aceea pers... Pune-te in locul ei daca ar avea si ea un "frate" si sa se vada mai mereu asa mai ales sa se duca pe la el, ti-ar conveni?

| ._6225 a răspuns:

Pai mai mergeti si impreuna din cand in cand la prietena asta a ta. Sa se convinga ca nu o inseli cu ea. Explica-i si ei ca tii la acea fata ca la sora ta, ca te intelegi bine cu ea, dar ATAT. Nu cred ca nu va intelege...

| Ellameh a răspuns:

E foarte usor ce trebuie sa faci. Ii explici cat mai clar si cand ea e intr-o faza mai buna ca ea e singura persoana pe care o iubesti si ca daca ai vrea s-o inseli, nu ar fi nimic sa te opreasca, doar nu sunteti casatoriti. Dar problema e ca o iubesti si ca de-asta nici nu te poti imagina cu o alta.
Acum insa, ar mai fi o problema. Gelozia nu este intotdeauna o dovada de iubire, ci mai mult de posesivite, iar aceasta posesivitate e creata de o neincrede, teama de a te pierde. Toate astea pot fi generate de o posibila neclaritate a modului in care iti exprimi sentimentele fata de ea. Ea trebuie asigurata ca o iubesti si ca nu te va pierde niciodata. Pt asta trebuie si tu sa fi foarte sigur de profunzimsa sentimentelor tale. Mult succes!

| Oxy_2697 a răspuns:

Poti merge linistit dar nu singur ci cu prietena ta.Si incearca sa deschizi un subiect cand esti si cu prietena ta la sora ta.Cum ar fi sa ii dai o explicatie cu mult drag si sa vada ca nu ai inselat-o chiar daca aparentele inseala uneori. Daca ea te iubeste te intelege si te va ierta daca ai gresit cu ceva.