| Ingerash a întrebat:

Credeti ca 15ani este o varsta prea mica pentru sex?

Răspuns Câştigător
| denysame a răspuns:

Depinde, acum unii isi incep viata sexuala de cand sunt copii de la 10 ani unii.acuma este vorba de tine. daca te simti pregatita ca sa faci acest lucru fa-l. dar fa-l protejat. daca intelegi ce am vrut sa zic poti sa vb si cu mama ta despre asta.(daca este felul de mama care te intelege la ori'ce lucru)
Succes!

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Prea devreme

| Razvan a răspuns:

La 15 ani trebuie sa calaresti in stil american cartea
Trebuie sa te definesti pe tine prin cultura, nu prin ascultarea instinctelor ca orice animal

| LoveUbutUdontCare a răspuns:

Sincer, da. Acum depinde si de relatia pe care o ai, desi nu prea cred ca poti avea o relatie suuper serioasa pana la 15 ani, si totusi trebuie sa stai un anumit timp cu pers respectiva ca sa te culci cu ea. Eu zic da este o varsta mica, imatura si inconstienta pentru asa ceva. Acolo dupa 17-18 e ok.

| pwp a răspuns:

Da, e prea devreme pentru inceperea vietii sexuale!

| Ana a răspuns:

Eu zic ca da

| Nightfall a răspuns:

Sunt de parere ca momentul ideal e atunci cand asta simti tu, insa multi nu inteleg ce inseamna sa simti ca e momentul ideal si confunda acest sentiment cu simplul impuls de a o face. Impulsul acesta e departe de a fi suficient. Momentul ideal il recunosti ca fiind acela cand, spre deosebire de acum, de exemplu, nu mai intrebi pe nimeni daca e varsta potrivita si nu te mai indoiesti de niciun alt aspect, e momentul cand in tine nu mai e loc de indoiala, retineri, ezitari sau asteptare. Sper ca asta iti raspunde la intrebare.

| luiza a răspuns:

Da! poti sa mai astepti...

| MANDY_2679 a răspuns:

@Mariela
Ce sa iti cerem? Tu te masturbezi cu burghiu oh go on

Răspuns utilizator avertizat
| DeDii a răspuns:

Nubig grin

| AntoniaFollowill a răspuns:

Nu pot eu sa decid asta, dar daca baiatul este super atent si grijuliu nu. Eu am tot 15 ani si ma gandesc la posibilitatea asta pentru cand se va intoarce iubitul meu in tara.
Dar trebuie sa iei in calcul si sentimentele tale pentru el respectiv ale lui pentru tine si o multime de alte lucruri.

Indiferent de varsta prima data trebuie sa fie special.

| Tiiribuuummmm a răspuns:

Si eu am 15 ani si sunt virgina, dar am si prietene care si-au inceput viata sexuala. Din punct de vedere fizic, atat fetele cat si baietii nu sunt pregatiti pentru sex, nici din punct de vedere mental nu suntem. Rare sunt cazurile de persoane suficient de mature la varsta asta pentru sex. Parerea mea e ca da, e o varsta cam mica pentru sex. Poate avea urmari urate pe viitor nu numai din punct de vedere fizic. Nu sfatuiesc pe nimeni sa faca sex atat de devreme, dar daca se intampla sa faca, nu ii condamn. E alegerea fiecaruia. :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lumea se transforma frate, daca vrei sa ajungi o mica... de la varsta asta n-ai decat, nici nu pot concepe cum va grabiti asa mai ales fete fiind, lumea se umple de din astea ca voi sincer, copii nasc copii, vai de voi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred daca vrei o faci cu mine inainte app cine vrea sa mi-o traga sau sa-mi-a linga fete sau baieti sa aiba mai putin de17 ani id: bya_sexy96

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EU SINCER AS SPUNE CA NU DACA TE SIMTI PREGATITA am prietene care au facut-o de mici (11 ani si 12 ani) eu cred ca nu e prea devreme insa denysame are dreptate sa o faci protejat...

| Liviuڪے a răspuns:

Nu prea cred ca e timpul...

| nikolici a răspuns:

Este foarte mica, corpul tau nu este pregatit nici fizic nici psihic

| danielo a răspuns:

Nu