| RedLove a întrebat:

ASh vrea sa ma apuc sa striu o carte, dar nu stiu cum sa incep. Ca subiect am o fata de o varsta cam mica (12-15ani) care se indragosteste si sufera enorm..., Cum asa putea incepe?

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Este vorba de tine in acea carte inca nescrisa.desigur!;-)). Succes si gandeste-te ca sigur va fi interzisa minorilor si va fi citita dupa ora 10 seara.Glumesc, incepe si tu cu o zi de toamna tarzie se intrezarea de dimineata. Absentpriveam pe geam la reclamele ramase dupa campania electorala, printre zecile de chipuri atentia mi-a fos atrasa de o fata de o varsta cam mica (12-15ani) ce ducea in brate(pe umar etc) o imensa husa in care probabil avea un violoncel, tresarii si abia atunci am realizat ca ma apropii de scoala de arte si trebuie sa cobor aici.Amuzat de coincidenta si fortandu-ma putin imi asez tacticos pe umar cureaua ce imi sustinea chitara ascunsa de o husa si ea.Pe hol ne-am intalnit pret de o secunda am cantarit-o din priviri,micuta, bondoaca, pistruiata si cu niste ochelari mari rotunzi ce incadrau caraghios o fata ovala asezati pe un nas mic strivit parca de povara ce o purta. Avea un gest reflex de a si aseza mai tot timpul ce ma amuza mult.Cauta se pare o clasa, persoana trecuta pe biletelul din mana ce se tot chinuia sa il despatureasca si.ma aborda timida:Stii cumva clasa doamnei Teo unde este?-Raspunsul tasnii parca din mine.Eu sunt in clasa doamnei Teo, poti veni cu mine.Si asa a inceput pentru mine cea mai trainica prietenie plina de amintiri frumoase... Sper ca am fost destul de saritor nu? SUCCES!

2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Lasa,au fost scrise!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se arunca de pe bloc? ha? se arunca? se arunca? cum se termina? cum? cum?