| dianainsta01 a întrebat:

Credeti ca 2 persoane pot fi prieteni buni dupa ce băiatul a mărturisit că o place mult pe fata, dar ea i.a spus nu ca nu il place, dar ca nu vrea o relatie? Adica dupa asta să fie din ce in ce mai buni prieteni si sa se comporte de parca nu s.a intamplat? Ce credeti ca simte băiatul în timpul ăsta? Si e posibil sa ii spuna din nou?

7 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Depinde de baiat. Sunt unii care pot intelege ca iubirea adevarata este din ambele sensuri, iar daca tu nu il placi, sa isi caute iubita. Cu acest tip de oameni, poti ramane prietena, insa nu imediat dupa refuz, sa mai treaca 3-4 luni ca sa isi vindece,, orgoliul ranit". Depinde foarte mult si de comportamentul tau, sa dai uitarii tot si sa nu ii reprosezi vreodata ce a fost.
Altii in schimb, sunt mult mai orgoliosi si nu accepta refuz, iar daca o faci, se va indeparta total de fie si/sau va cauta razbunare. Nu e genul de baiat care sa te poata iubi, deci nu ai pierdut nimic, cel mai probabil vroia doar sex cu tine.
Probabil ca in momentul refuzului, simte cum orgoliul lui de mare cuceritor e ranit si nu prea ii convine.

| RAY a răspuns:

Barbatii nu vor prieteni cu fetele si sex ala e scopul major, daca tea intrebat ma placi tu iai raspuns nu, numai are nici un interes fata de tine si cauta alta fata

| neutrino a răspuns:

Refuzul fetei este un refuz politicos pe care baiatul ar trebui sa-l inteleaga corect si sa-si ia gandul ca ea ar putea sa-i devina iubita. Mai departe depinde de cata minte are el.

| LoveSleep a răspuns:

Nu, prietenia se termină în momentul ăla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se simte ca ultimul prost, oare cum se poate simti?

"Adica dupa asta să fie din ce in ce mai buni prieteni" rolling on the floor buna asta. daca ai 12 ani poti crede prostia asta, daca esti cat de cat matura poti realiza ca e imposibil asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, adica fata ii spune "nu vreau o relatie, haide sa fim bff si sa zburam pe unicornii nostri roz" si el spune "bine" ca sa nu fie penibil, dar treaba e clar stricata, o sa mai vorbeasca putin ca "prieteni" dupa care baiatul o sa se retraga incet-incet.
Se simte aiurea, mai ales dupa felul in care a fost refuzat. Nu prea e posibil, o sa-i fie frica sa fie umilit din nou, si oricum n-ar avea rost.

| cristi10grei a răspuns:

Daca se conporta asa inseamna ca nu la afectat atat de tare si incerca sa uite acel moment de asta face asa ori cum din mintea lui nu scote idei ca ar place acea persoana happy dar totusi o sa mai incerce el rolling on the floor nu are cum sa renunte asa usor happy