| anonim_4396 a întrebat:

Este posibil ca daca dupa ce au fost prieteni buni baiatul sa vrea sa fie cu fata, ea sa il refuze iar dupa doua zile sa devina din nou prieteni? Adica sa se comporte ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Ce inseamna asta? Ca el a trecut deja peste? Ofer funda multumesc!

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Exact. Asa procedeaza orice fiinta educata si civilizata. Bravo lui. big grin

| Anonimus345642235 a răspuns:

Bună. Dacă o fata nu vrea sa fie cu tine, ci doar prieteni, este posibila și varianta asta, dar poate nu o sa mai vrea sa-și petreacă timpul cu tine pentru ca ea nu te place și nu vrea sa te facă sa-ti placa mai rău de ea. În opinia mea trebuie sa vorbești deschis cu ea, doar sunteți prieteni buni. Dar depinde și de ea. Eu am fost intr-o situație asemănătoare ție doar ca sunt fata, și el a aflat ca îl plac dar s-a comportat de parca nimic nu s-ar fi întâmplat. Sper ca te-am ajutat.

| anonim_4396 explică (pentru Anonimus345642235):

Si eu sunt fata. Am pus intrebarea deoarece un baiat a zis ca ma place si vrea sa fie cu mine dar eu l-am refuzat. I-am zis 'nu te plac si nu vreau sa fiu cu tine'si el a zis 'ok'. Apoi a doua zi se comporta ca si cu orice prietena de a lui.

| vl46 a răspuns:

Nu inseamna ca a trecut peste, daca chiar te place e devastat de chestia asta. Dar, pentru ca te place pune relatia cu tine mai presus de sentimentele/dorintele lui, iar tu daca ai un motiv bun pentru care nu vrei sa fii cu el, dar tii la el... te-ai indeparta putin de el, sa-i dai spatiu sa isi revina, ca asa o sa ramana dupa fusta ta mult si bine (poate iti place chestia asta, da nu ii face bine)