| limonata00 a întrebat:

Credeti ca ar merge o relatie daca baiatul e mai mare cu 7 ani decat fata?

20 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

O asemenea relatie, merge numai in conditiile in care fata e matura si echilibrata din punct de vedere emotional, fizic si psihic.
Daca se lasa dominata psihic, risca sa devina victima lui si relatia ii va face rau.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să nu fie minoră!
Pa, pa.

| Criss003 a răspuns:

Da, si iti zic din proprie experienta. Intre mine si prietenul meu e o diferenta de 6 ani. Zilele astea am facut 10 luni si ne intelegem foarte bine.

| IrinaAndreea a răspuns:

Depinde si de varsta, pentru ca nu e la fel o relatie 20-27 cu una 14-21 de exemplu...In primul caz merge, in al doilea mai bine nu.

| fuzzer a răspuns:

Normal ca ar merge. Si intre Hitler si nepoata lui o mers relatia, si diferenta n-o fost numa de vreo 20 de ani.

| Vektor a răspuns:

Depinde de varsta lor, ca daca el are 17 ani nu cred ca-i normal happy

| zaratu a răspuns:

Da

| djdani2010 a răspuns:

Bine inteles, de ce sa nu mearga.
Sunt relatii care au si 10 ani diferenta!

| KaterinaРомановский a răspuns:

Da, cu siguranta da. Am caz concret cand relatia s-a transformat dupa cativa ani in casatorie big grin

| Ammizzu a răspuns:

Da, merge.

| marry95 a răspuns:

Da, ar putea sa mearga. nu varsta este importanta. intre parintii mei e o diferenta de 7 ani si sunt casatoriti de 20 de ani iar varsta nu a fost niciodata o problema. daca te intelegi cu cineva si simti ca este perechea ta nimic nu mai conteaza.

| DulceLup a răspuns:

Da. De ce nu? Cunosc cupluri in care sotia e mai mare cu 10 ani. Dar asta pentru ca ei si-au dorit o viata sexuala mai bogata. Un barbat pe la 50 de ani nu mai poate asa bine, pe cand femeia la 50 de ani chiar si atunci are apetit mare.

| DulceLup a răspuns:

Funda? big grin

| BeHappy26 a răspuns:

Eu spun ca da. Adica... eu cunosc foarte multe cupluri cu o asemenea diferenta de varsta si se inteleg minunat! happy

| Caracter3 a răspuns:

Da ar merge!

| Deanimus a răspuns:

Atata vreme cat amandoi sunt majori, merge.

| Tyberyu_Toma_1998 a răspuns:

Da...

| Ice15 a răspuns:

Da happy, daca va iubiti amandoi la fel de mult, sigur va merge happy

| Blabla99 a răspuns:

Cred ca orice e permis in dragoste. big grin

| elly09 a răspuns:

Da! intre mine si iubitul meu sunt 10 ani..eu am 18, iar el 28..ne intelegem super bine si nu se vede diferenta...