| Numai e:) a întrebat:

Credeti ca intr-o relatie fata trebuie sa fie mai mica sau mai mare decat baiatul? De ce?

Cel mai interesant raspuns primeste fundita

16 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Fata trebuie sa fie mai mica ca baiatul.Si la ani si la inaltimehee hee
Sau la egalitate.Pentru ca ar avea mai multe sanse de reusita relatia. Teoreticthinking

| iuandfto a răspuns:

Eu cred ca mai bine baiatul ar fi mai mare decat fata. Orcum stiu si situatii cand sotia e mai mare ca sotul.
Nasa mea este mai mare decat sotul ei iar baiatul lor s-a casatorit cu o fata mai mare ca el. Exista si situatii din acestea.
Eu am citit intr-o carte despre corpul uman ca daca sotia e mai mare decat sotul s-ar putea, copilul lor sa fie bolnav de o boala (nu stiu sigur ce boala pentru ca n-am retinut )

Orcum nu cred ca ar fi o problema ca intr-o relatie obisnuita fata sa fie mai mare ca baiatul. Cred ca ar fi vreo problema daca fata ar fi cu mult mai mare (vreo 3 sau 4 ani ). Mai sunt probleme ciudata cand si baiatul e cu mult mai mare ca fata (vreo 10 ).

Am vazut ca-ti place de un baiat care este mai mic ca tine (cu un an ). Nu este o problema mare. Incearca sa va cunoasteti. Poate puteti avea o relatie serioasa. Daca nu incercati macar sa fiti prieteni si daca e sa fie ceva intre voi timpul le va rezolva pe toate.

| EUSIATIT a răspuns:

Daca iubesti./apoi daca alegi dupa inaltime. virsta. studii. familie etc etc. nu stiu daca vei gasi. NU vreau fundita pentru ca oricum nu ai asa multe. pentru ca raspunsurile sunt aproape la fel mm,,

| SufletDeCopil a răspuns:

Buna. Dragostea nu are varsta. Atata timp cat se iubesc, nu cred ca ar conta varstahappy

| Alice_6278 a răspuns:

Buna!

Parerea mea este ca iubirea nu are virsta si nici margini.

Dar cel mai bine este ca fata sa fie mai mica deoarece dupa cum sthim fata este mai destheapta decit baiatul.

Parerea mea:*

| Adella05 a răspuns:

Pai in mod normal cred ca fata trebuie sa fie mai mica.
Dar daca va iubiti nu conteaza varstahappy

Depinde.cum a zis si alice daca baiatul e mai mic decat fata celorlalti li se va parea ciudat... dar nu e o lege ca baiatul sa fie mai mare decat fata.

Sa stii ca o prietena dea mamei mele este mai mare cu 3 si ceva decat sotul ei...cum am mai zis daca va iubiti nu conteaza varsta.

Bafta!

| ~< super girl >~ a răspuns:

Atata timp cat dragostea dintre voi e mareeeeee nu prea conteaza varsta`
Dar stii si tu noi ne-am oisnuit ca baiatul sa fie mai mare ca fata
deci daca ar fi invers celorlalti li se va parea ciudat, poate chiar prostesc.Intotdeauna merita sa incerci ceva nou stii eu am stat cu un baiat mai mic decat mine dar nu erea nimic de capul lui si a trebuit sa o iau de la 0 cu el sa-i explic cum sta treaba
ma rog,oh go onpana la urma te vei plictisi de el.
Asa ca fa-ti un prieten putin mai mare ca tine pentru. ca poate stie ce vrea de la viata si de la tine.

Sper ca te-am ajutat.
b3 happy

| Wicca a răspuns:

Din moment ce dragostea exista ce mai conteaza varsta?
Dar avand in vedere ca suntem obisnuiti ca baiatul sa fie mai mare si daca cei doi au aceeasi varsta o sa ni se para ciudat. De cuplurile in care fata este mai mare nici nu mai zic. Cum unora, si cand spun " unora " ma refer la majoritatea, le pasa de gura lumii, foarte putini sunt cei care se implica in astfel de relatii, sau daca se implica acestea nu tin mult. Mie personal mi se pare prostie sa judeci o fata pentru ca are o relatie cu un tip mai mic decat ea sau sa judeci un baiat pentru ca merge de mana pe strada cu o fata mai mare la ani decat el. De unde stiu cei care ii judeca cum gandeste fiecare? Poate baiatul respectiv este mai matur decat altii de varsta lui. Eu sincer nu as face asta niciodata, si nu ma laud sau stiu eu ce.
Sper ca te-am ajutat. Hava a nice day!

| masly a răspuns:

Varsta nu are importanta...bine nu se pune o fata de 18 ani ca un bosorong de 80(numa daca nu e vb de vreun mileardar)laughing)

| gabytza_7109 a răspuns:

Fata dupa parerea mea trebuie sa fie mai mica. Pentru ca baiatu mai mare ca varsta o fata e mult mai cu capu p umeri si gandeste altfel fata de o fata mai mica de varsta.

| nicol20 a răspuns:

Asta depinde ce om de ce simte fiecare nu exista o lege scrisa iar pe aceea trebuie sa o repecti cu strictete eu cred ca vine din interior

| Alexaaaaa. a răspuns:

Dupa parerea mea intr-o relatie nu conteaza varsta cat conteaza dragostea :X.

Multa lume zice ca daca baiatul este mai mare el gandeste mai bine si asa chatterbox. Asta e o prostie. Depinde de fiecare baiat de felul lui de a fi, de personalitatea lui. Poate ca unul de 20 de ani gandeste mult mai bine decat unul de 27 de ani.

Oricum cand iti faci un iubit nu te gandesti prima oara la varsta. Intai afli cum gandeste, ce fel de om este, daca este de incredere sau nu, daca vrea ceva serios sau vrea o doar o aventura. etc.

In general toti baietii, indiferent de varsta, vor doar sex. Dr mai sunt si mici exceptii happy.

Orice femeie isi doreste un barbat mai mare de varsta pentru ca se simt mai protejate decat langa unul mai mic. Insa pentru barbati nu prea conteaza varsta iubitei. Pt ei conteaza mai mult mentalitatea si infatisarea si cat de fidela si "cuminte" este partenera.

Cum am spus iubirea este mult mai importanta decat restul. Daca el este mai mic sau mai mare decat tine asta nu inseamna ca nu il iubesti happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baiatul sa fie mai mic ca sa-l poti tu manevra dupa plac. Sa il tii in lesa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Msly a zis ceva dar nu tot, vezi tu fata, voi fetele, cica, aveti multa experienta de la eva, deci : nu conteaza virsta cit conteaza comunicarea si respectul intr-o relatiewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza varsta. atat timp cat e iubire happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varsta nu conteaza daca va iubiti!