| angelina_1424 a întrebat:

Credeti ca are un viitor o relatie intre cei mai buni prieteni? Noi pana acum ne intelegem foarte bine, dar imi este frica ca in momentul cand relatia va lua sfarsit sa nu mai fim prieteni credeti ca este posibil sa fie asa? Sau cum sa fac ca atunci cand ne despartim totul sa fie ca inainte? Multumesc

8 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Depinde si cat de stransa era relatsia de prietenie dintre voi. S'ar putea sa ramaneti prieteni, dar nu ca inainte.Ar trebui sa stabilitsi asta de pe acum.

| Razvan a răspuns:

Niciodata nu va mai fi ca inainte
Asta ii repetam lui Stef acum doi ani cand umbla in limba dupa mine(motivele nu pot sa mi le explic nici acum), ce sens are sa pierd eu un prieten pentru o relatie de un anumit timp.Eu sunt egosita.Eu il vreau langa mine pentru totdeauna.Noi suntem "casatoriti". Cand cunosc un tip fac o sortare rapida in mine:"Amic"
"Potential iubit". Pentru sanatatea mea mentala incerc sa nu le amestec

Elianna
| Elianna a răspuns:

Depinde cum se va termina relatia! Asta depinde numai de voi! Ca daca de ex. el te va insela, nu stiu daca mai poti sa-l numesti "best friend"! Dar daca stabiliti niste reguli de la inceput, ca de ex. sa nu va mintiti daca se schimba sentimentele pe care le aveti unul fata de celalalt, si acest lucru se intampa(adica unul sa nu mai iubeasca) si cel care inca mai iubeste poate sa treaca peste acest lucru si sa transforme iubirea in prietenie...cred ca se poate, dar cam 5%!

| SeNyS a răspuns:

De obicei nimic nu mai e cum era, o relatie sigur, trebuie bazata si pe prietenie, insa parerea mea este, daca nu va ganditi la nimic serios sa nu stricati relatia de prietenie, pentru ca te asigur ca nu v-a mai fi la fel, daca considerati ca va iubiti, incercati...sa nu regretati...totul depinde de sentimentele voastre!

Răspuns utilizator avertizat
| Overdose a răspuns:

Comunicarea este cheia. Pur şi simplu, ai grijă să rămâi cu el atâta timp cât totul merge ok, să nu vă certaţi din motive puerile sau şi mai rău să vă despărţiţi dintr-unul.
Discută matur şi serios cu el despre îngrijorarea ta, roagă-l să-ţi confirme faptul că în cazul unei eventuale despărţiri, veţi fi aceiaşi prieteni dinainte.
Fii şi prietenă şi iubită în acelaşi timp.

| Sweet_1111 a răspuns:

Spune-i usor, cu blandete, i-am usor, si sa nu afle de la altcineva. Spune-i ca realtai voastra nu mai poate sa continue si ca vreti sa ramaneti in continuare prieteni. Sper ca te-am ajutat! Noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O relatie amoroasa intre doi prieteni este foarte buna in cazul cind va intelegeti, dar sa nu confundati prietenia cu iubirea si daca intr-adevar au aparut sentimente de dragoste intre voi doi atunci va fi totul bine Dar in caz ca se sfirseste o asa relatie atunci...crying(( imi pare foarte rau sa tio spun dar nici acea de prietenie nu o vei putea pastra, nu vei putea privi in ochii lui si fi doar simpli prieteni. Tio zic din propria experienta. Bafta