| Andrada0025 a întrebat:

FUNDITA! Ne intelegem foarte bine, ne giugiulim, l-am "alungat" de vreo doua ori pentru ca imi era frica sa nu-l pierd si totusi de fiecare data s-a intors la mine, a devenit din ce in ce mai "perfect", girjuliu, dar noi sunt doar "prietenii cu beneficii" sau nici nu stiu cum sa-i spun, nu e chiar acel prieteni cu beneficii pentru ca ne suntem alaturi, suntem ca doi indragostiti, o ducem asa de 5 luni, dar n-am oficializat pana acum relatia, nu stie nimeni de "noi", mereu ziceam ca nu vrem relatie, dar stiu din surse sigure ca el ACUM spune ca vrea relatie, dar depinde de cealalta persoana (depinde cine e)... Credeti ca e cazul sa offocializam relatia? Ar accepta oare? Eu imi doresc asta, dar nu stiu cum sa-i spun. Sau cel putin sa nu ne mai ascundem... E foarte frumos ce e intre noi, am ajuns sa-l iubesc chiar, m-am atasat! Au fost doar saruturi si giugiulituri, nimic mai mult, suntem doi liceeni. Ma tine strans in brate, ma tine de mana, ma saruta pe frunte... daca e asa ok si ne intelegem atat de bine si stie ca-l plac f mult, de ce e totusi f ok cu mine, dar nu incearca sa officializam relatia? Spun asta pentru ca mereu cand ne vedem, se fereste sa nu ne vada cineva, suntem vazuti doar in calitate de amici/prieteni... Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Atunci pune-i stop, si da-i de ales: totul sau nimic.

23 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Va oficializati la primarie cand va cununati acum se pot intampla multe mai bine asa

| Andrada0025 explică (pentru mgtow):

Stiu ca e destul de bine asa, dar de ce se "ascunde" cu mine?

| mgtow a răspuns:

Poate asta e un defect de-al lui

| madyddd a răspuns:

De ce disperi in halu asta? Eu zic ca ar putea merge foarte bine fix asa cum e. Ai rabdare. Va veni de la sine, daca e sa fie ceva.
De ce noi femeile vrem mereu sa ne complicam viata noastra si a celor din jur?!

| Andrada0025 explică (pentru madyddd):

Ai mare dreptate, dar ma intriga faptul ca lumea ne vede impreunqa doar in calitate de amici. Cand ne vedem in particular, e mereu atent sa nu fim vazuti. happy

| madyddd a răspuns (pentru Andrada0025):

Atunci, Ancient are dreptate. TE FOLOSESTE.

| anonim_4396 a răspuns (pentru madyddd):

Deştept Ancient ăsta.

| madyddd a răspuns (pentru anonim_4396):

Daa, ok nu-i nevoie sa te umfli in pene.

| anonim_4396 a răspuns (pentru madyddd):

E şi frumos.

| madyddd a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca imi zici ca esti si amuzant, te iau de barbat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru madyddd):

Ew, în cazul ăsta, sunt cea mai plictisitoare persoană. Şi stearpă, deloc amuzantă.

| madyddd a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce trist.

| Rebecca009 a răspuns:

Nu inteleg obsesia asta a oamenilor de a-si "oficializa" relatia. De ce trebuie sa depinda tot de acceptarea celor din jur? E evident ca tineti unul la altul si va simtiti foarte bine in stadiul in care sunteti. Pentru ce sa va complicati?
Sunt atatia oameni dusmanosi care baga raca in relatiile altora ca sa-i desparta, din invidie, ura, pentru ca nu au si ei parte de ce au cei ce se iubesc.
Ramaneti asa cum sunteti. Faptul ca sunteti sau nu "oficiali" nu cantareste nimic in economia relatiei voastre.

| neutrino a răspuns:

Oficializati-va relatia si mergeti mai departe, dar inca nu chiar foarte departe. Totusi tine minte ca o relatie este un motiv de fericire si nu trebuie ascunsa. Niciodata o relatie ascunsa nu poate duce la ceva frumos.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Un motiv are el, de nu s-a 'gandit' sa te ceara (intr-o relatie) calumea.
Ca baiat, cand ai 'chef' de o relatie, prima data te gandesti la fetele cu care ai avut momente de tandrete, fata de care te simti atras. Din moment ce nu a discutat cu tine despre ceva mai serios... Ceva il opreste. In cel mai bun caz, gandeste ca o ****, si nu stie ce simte.

| Andrada0025 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am avut mii de discutii, certuri, alea alea in trecut, acum el tot insista, el e cel care tine de "relatia" asta... nu vreau neaparat relatie, insa nici asa nu mi se pare ok. happy

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Andrada0025):

Atunci pune-i stop, si da-i de ales: totul sau nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate îi e ruşine cu tine, de aceea şi preferă să te ţină ascunsă în beci.

| Andrada0025 explică (pentru anonim_4396):

Si atunci de ce ma vrea langa el?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andrada0025):

Se joacă cu tine, se foloseşte de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti urata?

| Andrada0025 explică (pentru anonim_4396):

Din contra!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andrada0025):

Are alta religie? A dat de inteles ca ii plac baietii? L-ai surprins vreodata incercand sa-si introduca extinctoare in anus sau ca ii plac hainele femeiesti? E virgin? A avut vreodata o erectie de fata cu tine? Arata foarte bine si parintii lui au bani?

Iar tu esti sigura ca nu esti urata? Am vazut o data o fata care semana cu un cal. Bine, caii sunt mai frumosi, ea doar aducea mult. Si toata lumea ii spunea ca e frumoasa, incercand sa o imbarbateze. Ai vreun premiu, ceva care atesta ca esti frumoasa sau doar ti se spune asta foarte des? Cu cat ti se spune mai des, cu atat ai mai multe sanse sa fii urata si cei din jurul tau sa-ti repete ca esti frumoasa pentru ca se simt vinovati ca nu sunt la fel de urati. Sau doar le este frica de tine, oamenii spun multe rahaturi cand se tem.

| Play4FreeNow a răspuns:

Depinde de varsta pe care o aveti in ce clase sunteti...
sunteti in clase diferite? la scoli diferite?

s-ar putea sa te foloseasca!