| Catalina_8352 a întrebat:

Credeti ca conflictele unui cuplu pot aparea din cauza ca fata e foarte buna si baiatul la fel si pot deveni gelosi unul pe altu.Mai ales ca sunt populari in oras...

Răspuns Câştigător
| nely19 a răspuns:

Mda, in cele mai multe cazuri asa se intampla, dar acei 2 daca se iubesc o sa treaca si peste asta.:*

fundita?happy

9 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Conflictele de tipul ăsta apar doar dacă există neîncredere, altfel e imposibil să apară astfel de conflicte.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu, conflictele nu apar într-un cuplu din cauza asta. Dacă cei doi se iubesc şi au încredere unul în altul gelozia asat nu există şi chiar dacă ar fi e foarte puţină. E vina lor. Baftă!

| madalicious a răspuns:

Daca cele doua persoane nu se iubesc... da. Poate aparea aceea problema, de gelozie in cuplu, din cauza popularitatii, insa in cazul in care se iubesc, este imposibil acest lucru.

| sensesDelight a răspuns:

Dacă iubești pe cineva nu te uiți la fazele în genul. Nu te interesează popularitatea celuilalt pentru că știi că tu ești singurul admirat de el/ea. Așa că nu. Se poate întâmpla numai dacă unul dintre ei s-a cuplat pentru imaginea sa, pentru a deveni mai popular, și atunci se simte rănit când vede că nu i-a reușit, sau celălalt se enervează atunci când partenerul/partenera îi ia premiul de cel mai popular om din oraș. Dar asta nu se cheamă dragoste, și eu personal nu înghit fazele și persoanele de genul. ^.^

| GdX a răspuns:

Bai ma lasi, populari in oras? In ce oras traiesti fatuco? Oras cu 100 de locuitori? Da-o naiba de treaba, ca intr-un oras de 2000 de locuitori nu are cum sa te cunoasca mai mult de 200 de persoane, tu ce esti Dumnezeu? Sau umblii prin cluburi de lux, prin lumea mondena? Sa stii ca pe aceia ii doare in dos de ceilalti, conteaza doar ce e al lor.

| Dramaa a răspuns:

Asta e clar ca de aici pot dervia certuri dar daca intre parteneri exista increder totul o sa fie OK. si aici nu poate fi vorba doar de iubire ci de incredere. Neincrederea distruge iubirea. Gelozia derviva din neincredere.

| Catalina_8352 explică:

Imi pare rau, dar nu prea ati inteles intrebarea, pe el il plac multe fetete si pe mine ma plaс multi baieti... din cauza asta el e mereu gelos, si eu sunt geloasa ca multe se agata de el.

| Dana_8418 a răspuns:

Da.

Răspuns utilizator avertizat