| spekeps44 a întrebat:

Bunw.Am si eu o nedumerire. Prietenii prietenei mele nu ma plac si prietena mea zice ca e din cauza ca o fac sa sufere. Si e adevarat o mai critic cateodata dar in marea parte a timplului ma port aproaoe ca un sclav pentru ea si ii fac complimente non stop, o scot in oras, chestii din astea. Nu inteleg ce au cu mine. Eu cred ca e din cauza ca sunt gelosi ca petrec mai mult timp cu ea decat ei. Voi ce credeti?

5 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

S-ar putea ca ea sa fie o persoana mai sensibila,sa planga din orice. poate o face din cauza acelor critice,fiind mai sensibila,imediat plange si imagineaza-ti ca niciunui parinte nu ii place sa-si vada copilul plangand.
Tu fa ceea ce sti tu mai bine, cu ea sa te intelegi ca asta e ceea ce conteaza! s-ar putea sa fie cum spui tu, sa fie gelosi pe tine si pe faptul ca fata lor a crescut, ca are o viata in afara de ei si mai important o relatie!
Iubiti-va mult, asta e tot ce conteaza!

| Less_Ray_1990 a răspuns:

Deci in final e un raspuns complicat eu iti zic sa ai grija ce vorbesti cu ea cand sunt carcotasii de fata si afla daca se plange la ei daca da incearca sa vorbesti deschis cu ea despre tot si nu o sufoca

| edyBit a răspuns:

Ce te doare pe tine de alţi dar ai grijă sa nu cumva sa fi folosit.În rest tu ai grijă de fata nu denprieteni ( vezi sa nu o sufoci )

| Anonimzece a răspuns:

FazisCommando nu ai dreptate deloc. rolling on the floor)) Si sa zicem ca, prietena lui se desparte de el da? Apoi el ce face ramane fara prieteni? raised eyebrows. Stii cum e gandeste de 2 ori inainte sa spui ceva. Spekeps44 incearca sa vorbesti cu prieteni tai si sa vezi care e faza de ce nu te plac si sa vezi ce sa schimbi la tine.Si nu o mai critica pe iubita ta accepto asa cum e ea. Ca poate si tu ai defectele tale dar poate ea nu te critica. happy. Sper ca te-am ajutat. Fundoi? happy

| NBM990 a răspuns:

Ignora-i, tu nu ai nici o treaba cu ei, daca esti cu fata nu trebuie sa fii prieten cu prietenii ei. Iubiti-va mult, asta conteaza.