| Razvy28 a întrebat:

Credeti ca daca desenez o floare si multe inimioare pe o hartie, unei fete pe care o plac, iar apoi ii voi arata desenul, va avea efect? O voi impresiona? Ma va place si ea pe mine? Dar daca ii cumpar un buchet de trandafiri?

Răspuns Câştigător
| gabby269 a răspuns:

happy pai e ok, nu ii da niciun trandafir din origami, cum am spus, ideea asta e infantila..comporta-te cu ea ca un barbat, nu ca un copil de clasa a2a.Daca zici ca e stilata,implicit e o fata care stie ce vrea, educata si inteligenta. Discuta pe teme, repet, aparent banale, dar asigura`te ca ii semnalizezi subitil ca vrei si o a2-a conversatie. Ofera-i spatiul de care are nevoie, si fi amuzant, nimanui nu ii place un tip sumbru, fi relaxat in prezenta ei si fa mici glumite pe o tema anume ca sa distinzi atmosfera din cand in cand.Baftahappy

21 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SmokeyEye a răspuns:

Iti recomand sa cauti pe youtube un tutorial sa faci flori din origami. Faci un trandafir sau o lalea ca e mai usor, iar pe petale, dupa ce o parfumezi, treci numarul tau de telefon. Sau ii dai zilnic, timp de o saptamana cate un trandafir si pe fiecare floare sa fie cate o parte dintr-un mesaj de dragoste. O sa fie mai impresionata de asta decat de un trandafir care se ofileste. E colega, vecina? unde ai ocazia sa o intalnesti?

| Mario4658 a răspuns:

Prietene e frumos ce vrei tu sa faci, dar suntem in secolul 21, la naiba.Cati ani ai? Ca treaba asta tine si de varsta.

| Razvy28 explică (pentru Mario4658):

Mai e o luna si implinesc 20.

| MissCrissy a răspuns:

Fii tu insati! Daruieste-i un zambet, o privire tandra, o atingera inocenta..nu-i darui un buchet de flori, nu materializa iubirea.Mai bine, ofera-i o singura floare, mica, caci frumusetea se ascunde in cele mai neinsemnate lucruri.

| deblondabuddy7 a răspuns:

Cumparai un buchet de trandafiri mai bine.

| Xonya a răspuns:

- Suntt fatta decii oo sa tte ajuut! Maii biine cumpparra un buchett de trandafiirii rosii! O sa fiie mulltt maii impresiionnatta! Nu aii cumm dda gresii!

Cu drag X♥nya :X

| Razvy28 explică (pentru Xonya):

Este util sfatul tau. Dar culoarea ei preferata este roz, am observat eu asta. Atunci ar fi mai bine sa fie trandafiri roz?

| gabby269 a răspuns (pentru Xonya):

Xonya scumpo, esti balbaita draga mea? si..in legatura cu intrebarea...Cum dumnezeu sa ii desenezi o floare si inimioare, chestiile astea sunt considerate infantile pentru varsta voastra.Incearca ceva mai matur, de exemplu, invit`o undeva...nu e neaparat sa ii cumperi ceva.

| Razvy28 explică (pentru gabby269):

Si daca refuza invitatia, pe motiv ca nu are timp sau pur si simplu nu vrea?

| gabby269 a răspuns (pentru Razvy28):

De unde o cunosti? facultate? vecina? exista multe contexte in care ii poti vorbi,nu neaparat o intalnire,vorbiti lucruri marunte, aparent banale, afla ce ii place, ce ii displace si incet formeaza`ti o parere despre caracterul ei, dupa o poti invita undeva daca esti sigur ca va accepta

| Razvy28 explică (pentru gabby269):

De la facultate o cunosc. Suntem colegi de grupa.

| gabby269 a răspuns (pentru Razvy28):

Roago sa te ajute cu un proiect de exemplu,sau cere`i un pont legat de ceva,gaseste puncte comune care sa te ajute sa ii cunosti obiceiurile,asa iti va si mai usor sa te apropii de ea, se va simti mai in largul ei cand va sta cu tine daca reusesti sa o cunosti fara sa ii pui prea multe intrebari. Poti sa ii sugerezi sa mergeti la o cafenea dupa facultate sa dezbateti un subiect pe tema unei materii, eu stiu ce activitati faceti, improvizeaza! lasa desenele pentru copii mici, actioneaza cu cap happy

| Razvy28 explică (pentru gabby269):

Dar merge impreuna cu prietenele ei, sunt de nedespartit. Nu ar fi urat din partea mea sa o invit in fata prietenelor ei, doar pe ea?

| gabby269 a răspuns (pentru Razvy28):

Nu,ar fi urat din partea ei sa vina cu ele...o rogi sa vina o secunda singura sa ii ceri ajutorul, o prinzi intr-un moment singura, e vreo pitzi care sta cu celelalte pitzi nonstop? sau e ok?

| Razvy28 explică (pentru gabby269):

Nu pare sa fie pitzi. E chiar rafinata, stilata.

| Xonya a răspuns (pentru gabby269):

- E dooarr un mood maii mooderrn dee a scriie happy

X♥nya :X

| Xonya a răspuns (pentru Razvy28):

- Poii daa

X♥nya :X

| gabby269 a răspuns (pentru Xonya):

Da,poate e un fel modern de a scrie in lumea celor de clasa a6a.Mi se pare mult mai frumos sa scrii corect gramatical, fara sa iti bati jooc dee liimbaa romannaa..sau cum s-o scrie in lumea ta, sa pricepi! Bafta

| gabby269 a răspuns (pentru Razvy28):

happy pai e ok, nu ii da niciun trandafir din origami, cum am spus, ideea asta e infantila..comporta-te cu ea ca un barbat, nu ca un copil de clasa a2a.Daca zici ca e stilata,implicit e o fata care stie ce vrea, educata si inteligenta. Discuta pe teme, repet, aparent banale, dar asigura`te ca ii semnalizezi subitil ca vrei si o a2-a conversatie. Ofera-i spatiul de care are nevoie, si fi amuzant, nimanui nu ii place un tip sumbru, fi relaxat in prezenta ei si fa mici glumite pe o tema anume ca sa distinzi atmosfera din cand in cand.Baftahappy