| Blossomis a întrebat:

CRedeti ca daca o fata va face primul pas intr-o relatie, aceasta va merge sau nu? astept raspunsuri. Funda:X

Răspuns Câştigător
| alecsStar a răspuns:

Daca baiatul e mai timid... normal ca va mergewinking succes

8 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu conteaza cine face primul pas, conteaza ca urmatorii sa fie facuti impreuna!

| Азбука a răspuns:

Daca ii pui si roti, merge struna.

| Dany_9065 a răspuns:

Nu cred ca o relatie stabila si de durata are de-a face cu cine face primul pas.Deci sa intelegem... primul pas nu dureaza foarte mult, iar relatia va merge depinzand de amandoi.
Eu de exemplu sunt mai tacut si mai timid(nu ca as vrea). In cazul asta astept sa faca mai mult fetele primul pas happy.
Daca il cunosti destul de bine. vezi ca te place si e mai timid poti face cu incredere primul pas. Daca nu, e posibil sa nu te placa destul si din motivul asta nu face acest pas.
Nu cred ca ai nimic de pierdut daca incerci...

| nikol a răspuns:

De ce sa nu mearga. pana la urma trebuia unul sa faca primul pas nu conteaza daca a fost fata, conteaza ca sa facut acest pas si ca acu sunt impreuna.

| kantorlaurentiu a răspuns:

Depinde de personalitatea fetei si de ceea ce vrea cu adevarat si ce urmareste baiatul la eawinkingcum spune alecsstar daca e mai timid s-ar putea sa mearga...peacewinking

| BonnieBonish16 a răspuns:

Sigur! nu mai suntem pe vremea bunicii, sa existe cavaleri care sa ne deschida usile si sa ne cante sub geam! asta cu" baiatul face primul pas" era o regula nescrisa. dar in vremurile noastre relatiile pot merge foarte bine atunci cand face fata primul pas. eu am facut primul pas in relatia actuala. si merge chiar foarte foarte bine

| marc3lino19 a răspuns:

Dc nu

| adekido a răspuns:

Interesanta intrebare happy. Pot spune ca eu asa am facut, iar baiatul era chiar foarte smecher. si, cum nu se astepta la asta, a fost placut surprins de sentimentele mele pentru el si acum stam impreuna. nu stiu ce va urma, dar stiu ca a mers pana acum(2 luni de cand suntem impreuna) si chiar nu ne-am certat, decat din nimicuri laughing si s-a facut baiat cuminte big grin si ca sa tragem concluzia, evident ca va merge, astfel te impui si tu ca persoana, ca doar nu trebuie sa-i asteptam sa cada la picioarele noastre in secolul asta. daca-ti place, nu ezita sa-l abordezi. dar evita sa ii dai de inteles ca i-ai da totul, pentru ca ar putea sa-ti ceara prea multe mai apoi.
sper c-am fost de ajutorhappy