| catamiru a întrebat:

Ce parere aveti despre limba romana? Care sunt gandurile voastre despre aceasta? Astept raspunsuri cat mai devreme.Multumesc+funda:X

Răspuns Câştigător
| DianaIstratii a răspuns:

Încă din primele clipe de viață, auzul mi-a fost alintat de limba română, vorbită de părinții mei.In aceasta frumoasa limba am rostit primele cuvinte,, mama si tata,,. Cu aceasta limba am crescut, si am invatat.Limba romana este cea mai frumoasa limba de pe pamint, iar noi, romanii, o iubim si-o respectam.

1 răspuns:
| iulianr a răspuns:

Este o limba frumoasa si foarte "bogata", in comparatie cu alte limbi.