| HotinAlexandra a întrebat:

Mai credeți ca se mai poate face relație o serioasă în 2023? Adică am 19 ani și nu am avut niciodată o relație, aștept răspunsuri

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce intrebarea este asta?
Ai doar 19 ani, esti inca adolescenta si crezi ca s-a terminat lumea si nu mai gasesti baieti seriosi?
Aici pe forum sunt gramezi care intreaba acelasi lucru, ca vor o fata cuminte, serioasa...

Iesi afara din casa si cauta-ti!
Ca online-ul ofera numai minciuna, fliort ieftin si relatii care duc numai la sex, droguri si destrabalare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce crezi că în 2023 nu mai exista relații? Nu mai sunt oameni care își găsesc perechea cu care întemeiată o familie?

| dullcat a răspuns:

Da, evident ca se poate, daca tu iti doresti asta cu adevarat si actionezi ca atare.

| Hyperion7 a răspuns:

Până în momentul de față, am o relație serioasă de mai bine de un an, tot 19 ani am și eu.
Trage tu concluzia
Bafta!

| CleanHeart a răspuns:

Se poate dar cu conditia sa alegi bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de partener/ partenera! Exista foarte multe cazuri în care oamenii ies la doua trei întâlniri, apoi se despart! Cred ca unii oameni sunt foarte materialiști!

| Miruna333 a răspuns:

Normal, cum sa nu existe. E lumea plina. N-ai pierdut nimic, oricum ar fi fost copilarii, nimic serios. Incepand de pe la varsta asta, incep relatiile adevarate, nu in joaca

| ALM2000RO a răspuns:

Nu se mai merită în 2023 fiindcă nu prea mai ai cu cine, azi totul e pe interes. Relații de iubire adevărată nu mai există. Deci n-ai pierdut nimic, crede-mă. Decât într-o relație toxică (probabilitate 99, 8%) și nefericită, mai bine singură și fericită.
Și eu sunt tot singur și am 23 de ani și nu mă simt deloc frustrat pentru asta.

Răspuns utilizator avertizat
| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Daca ai asteptari prea mari de la prima relatie iti spun si iti pot confirma si altii ca de regula prima se pierde si e doar o joaca de copii, esti tanara si inca nu ai de pierdut prea multe lucruri daca incerci, adevarul e ca, majoritatea oamenilor se baga in relatii doar de dragul de a fi, ca se simt singuri, ca asa e la moda, s-a.m.d. Pentru ca generatia din ziua de azi e de asa natura incat ne-am destabilizat social, relatiile acum nu mai sunt ca acum 20-30 de ani unde toata lumea (aproape) era serioasa si exista o iubire curata si sincera la mijloc.

Mare atentie la oameni si niciodata sa nu ai asteptari prea mari din prima de la un om, trebuie sa treaca un timp ca sa iti dai seama de acest fapt, pentru ca o sa ramai dezamagita si o sa ti se schimbe perceptia asupra vietii daca asteptarile tale nu coincid cu realitatea. Trebuie sa fii intelegatoare, sa inveti mai multe lucruri si sa pleci oricand daca simti ca relatia aceea nu duce nicaieri si persoana de langa te vrea doar de joaca.

| monelinio a răspuns:

Cum zic ceilalti, cred ca se mai poate dar sa gasesti pe cineva care vrea ca tine o relatie seroiasa. Mai sunt baieti care vor si care vor mai mult decat o relatie intima. Eu sper sa gasesti unul si poate ar vrea si el cu tine si tu cu el