| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca doua persoane care se iubesc foarte mult si nu pot sta unul fara altul, si atunci când se întâlnesc se pupa si stau în brațe unul la celalalt toata ziua...desi au putin timp de relație...credeti ca pot rezista mult timp fara sa facă dragoste?

25 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde ce înțelegi prin "mult"

| DenisaDeni11 a răspuns:

Cred ca iubirea fara a face dragoste, este o copilarie.
Da, poti rezista fara sa faci dragoste, dar asta ar fi doar o iubire de 'sezon'.
Depinde si ce varsta ai...

| HazelEyes77 a răspuns:

Acum depinde si ce varsta au indragostitii astia... daca au 13-15 ani pot sa reziste ceva timp dar daca sunt mai mari de varsta nu cred ca stau mai mult de cateva saptamani /luni fara sa se ajunga la iubirea fizica.

| RAY a răspuns:

De ce vrei relatie daca nu vrei sex? vrei un catelus langa tine de care sa te folosesti dar nu oferi nimic nu e corect, mi se pare o aberatie ceea ce pretinzi, sexul este baza la orice relatie, de asta vorbim/filtram cu voi pentru sex, in lipsa sexului nu am sta cu voi ca nu am avea de ce

| Freya1 a răspuns:

Nu prea se poate.
Aveti hormoni si probabil o varsta la care apetitul si dorinta sexuala vi s-a dezvoltat, asa ca nu prea poti sa intarati un om continu (fie barbat sau femeie) si sa nu faci nimic.Acuma depinde si ce intelegi prin mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu mai vorbi în numele tuturor. daca tu stai cu o femeie doar pentru sex, nu inseamna ca toți procedează la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da o sa astepte dupã tine si 10 ani, daca vroia doar sex de la tine era la alta demult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dragostea nu apare pentru toate.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Vad ca mi ai dat eronat,daca tu esti asexual e treaba ta,nu vorbi in numele hetrosexualilor,cati din noi am sta cu o fata care nu vrea sex? cati? ca sunt curios, oare de ce filtram cu fetele? de ce ne pierdem timpul cu ele? care e diferenta intre un hetrosexual si un asexual daca ambi nu vor sex? oare de ce majoritatea cuplurilor se despart cand sexul scade? scopul omului este reproducerea =sex, faza cu nu vorbi in numele tuturor este o ipocrizie, fiecare barbat/femeie are asteptari sexuale e ceva natural, uman

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Astia sunt afemeiati care isi resping masculinitatea, desigur fetele le vede ca niste catelusi, daca esti barbat si isi repingi sexualitatea.nevoile fata te va perce ca fiind un beta

| Hammurabi a răspuns:

E vorba de două persoane virgine?

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Man, iarăși ești mult prea radical. Cum să zici că stai cu o femeie numai pentru sex? Înseamnă că nu ar mai exista cupluri mai în vârstă de 40-50 ani. Că doar n-or sta împreună numai pentru partida aia care se întâmplă la 2-3 luni...
Sau poate tu speri că o să fi tare în "tenis" până la 114 ani. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Sti si tu ca este adevarat asta, de minciunã Ai auzit?
Ce fata crezi cã sta daca ii spui in ca stai cu ea doar daca iti oferã sex, asa de simte ca un obiect sexual, trebuie sa se simta mai mult decat atat, sa fi vazut ca un beta, ca altfel fuge de tine. Vezi logica? Trebuie sa ii dai de inteles ca esti beta, dar la un moment dat daca nu actionezi ca un afemeiat atunci iti oferã sex.

Dacã fata e mintita, poate, poate ii oferã ceva...

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Alooooooooooo eu vorbesc de inceput, cand vorbesti cu o fata

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Aloooooooooooooooooo eu vorbesc de inceput, cand vorbesti cu o fata la inceput.dorinta sexuala te face sa ai un interes, ca apoi apare iubirea e altceva, fi atent la ceea ce raspund

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

La inceput apare atractia fizica(sexualã mai tarziu), asa ar fi prea usor pentru noi.cum sa ii dai de inteles de la inceput ca vrei asta rapid sub orice forma? E josnic cel putin in ochii lor, trebuie sa se simta indragite, iubite (mai bine zis mintite) dupã urmeaza "dragostea"

Ce ai raspuns tu fetei stie si ea deja, crezi ca nu stie ca stam doar pentru asta? laughing o stiu mai bine ca noi.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci atractia fizica nu e egal cu atractia sexuala? tu daca vezi o fata frumoasa dezbracata nu simti nevoie de a face sex?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Simt nevoie daca e la mine in pat, degeaba simt eu excitatie si dorinta ca nu se intampla afarã, plus mai trebuie sa isi doreasca si acea fata frumoasa, sa fie putinã chimie fizica, mai un flirt, mai un zambet seducator etc.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu sigur esti hetrosexual?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu numa eronat stii sa dai in rest nimic

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://www.tpu.ro/......pare-prea/

cica sexul nu e important aaaaaaaaaa

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Pai la ce raspunsuri dai...eronat meriti

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Fata tu ai dat eronat si la propia ta intrebare jesus

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

E importat sexul, n am zis ca nu... dar nu cum zici tu ca stai cu o femeie pentru sex! Serios?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce am scris eu ce ai inteles tu e total diferit, eu am afirmat ca dorinta sexuala te impinge sa vorbesti cu o fata