| BlackAngel97 a întrebat:

Credeti ca atunci cand doua persoane se iubesc pot trece peste orice impreuna si sa se accepte unul pe celalalt asa cum sunt?

13 răspunsuri:
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Peste toate nu, e doar un mit.In cel mai bun caz, lasa fiecare de la el si accepta 10 lucruri care nu-i plac de la o persoana doar pentru restul 100 care ii plac.Suntem oameni, fiecare cu placeri credinte, principii etc De exemplu unii(pe mine nu, din contra) i-ar deranja daca prietena lor ar fi BI si ar umbla si ar fi si cu o fata, pe mine din contra, m-ar bucura.La fel cu o fata, poate ar deranja-o daca baiatu ar fi bi si ar umbla si cu baieti, de fapt sigur l-ar lasa nu ca ar deranjao, deci nu, nu trec peste orice impreuna. Daca vrei sa stii de ce nu m-ar deranja sa am o prietena bi, imi poti trimite un mesaj privat. Ceaowinking

| ιυвιтα a răspuns:

Daca se iubesc, cu siguranta pot trece peste toate problemele
Doua persoane care nu se accepta asa cum sunt, nu se iubesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Depinde numai de vointa lor.Mult noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,asa cred.Sau cel putin, asa e descrisa iubirea adevarata la care viseaza orice fata, pana la urma.Insa,in ziua de astazi,gasesti atatttttt de greu o persoana pe care sa iubesti,care sa te iubeasca,sa te inteleaga, sa nu fie orgolioasa.Ohh.

Personal, cred ca iubirea adevarata, evident, poate trece peste orice.De la cele mai marunte lucruri, pana la cele mai serioase.
Daca ai gasit o astfel de persoana, pretuieste-o.Eu tocmai am pierdut-o...

| BlackAngel97 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru raspuns si imi pare rau pentru tine. Daca ai pierdut acea persoana poate ca nu era cea potrivita dar mai devreme sau mai tarziu vei intalni persoana la care visezi atunci cand nici nu te astepti:*.

| anonim_4396 a răspuns (pentru BlackAngel97):

Da,poate.
Multumesc!
:*

| LostInBubble a răspuns:

Da. Ambele persoane trebuie sa lase uneori jos garda pentru intelegere. De fiecare data cand ceva nu le convine, ei trebuie sa povesteasca, sa comunice pentru a cade de bun acord asupra unui lucru.
Asta fac doua persoane care se iubesc.

| Elena1102 a răspuns:

Da desigur, tot timpul

| Drawings a răspuns:

Cand se iubesc cu ADEVARAT, bineinteles happy

| Eleenaa a răspuns:

Doua persoane care se iubesc uita de orgoliu atunci cand gresesc si incerc sa faca relatia la fel de frumoasa. Si da se accepta asa cum sunt!

| cristeaalexandra a răspuns:

Binenteles...atunci cand iubesti cu adevarat pe cineva si sentimentul este reciproc numai conteaza nimic.Veti trece peste orice problema, obstacol care va aparea in calea voastra pentru ca iubirea care este intre voi este puternica si o sa va ajute sa invingeti totulhappy

| Karlotta a răspuns:

Daca se iubesc cu adevarat se accepta asa cum sunt si trec prin orice impreunalove struck...dar daca nu se pot accepta inseamna ca unul din ei nu simte la fel pentru celalalt:-

| vyvy32 a răspuns:

Depinde daca dragostea este reciproca si daca exista certuri big hugwinking daca chiar nu va intelegeti si vedeti ca certurile continua parerea mea este Nu. :*