| ChocolateHeart a întrebat:

Voi credeti in acea dragoste adevarata? ..care nu se sfarseste niciodata chiar daca cuplul se destrama.din cauza altei persoane straight faceVoi cat de repede o puteti uita pe persoana iubita? daca relatia se sfarseste.Credeti in dragoste la distanta? Credeti ca o relatie poate rezista chiar daca cele doua persoane nu sunt una langa cealalta?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare iubeste altfel, da' totusi...cand iubeste, iubeste! Deci iubeste cu adevarat (nu "iubire" d-aia in care doar stai sa te saruti, sa faci sex si sa le arati prietenilor ca ai iubit/a).
Cand daruiesti tot ce ai mai bun si simti ca primesti la fel: tot ce e mai bun de la persoana iubita si nu exista gesturi si faze care n-au ce cauta intr-o relatie frumoasa, aia e iubire adevarata.Si normal ca nu poti uita persoana aceea cu care ai trait atatea clipe, frumoase sau nu, persoana care ti-a fost alaturi tot timpul si te alinta...e cam imposibil sa uiti pe cineva in conditiile astea.
Eu, de exemplu, daca m-as desparti de iubitul meu n-as putea sa-l uit foarte mult timp sau niciodata pentru ca ce am trait (si inca traiesc cu el) a fost...wow!
Cu relatia la distanta e mai complicat.Inainte ca el sa vina aici am stat cateva luni despartiti si am asteptat,am acceptat situatia, dar daca ar pleca acum nu cred ca as mai rezista fara el.Mi-ar fi foarte foarte greu.Dar iubirea oricum va ramane, indiferent de ce va fi.
Iar daca tu ai pus intrebarea asta pentru ca te-ai despartit de iubitul tau, incearca sa te gandesti ca daca intr-adevar e o iubire adevarata intre voi 2, o sa fiti impreuna pana la urma! Daca apare altcineva in viata ta care o sa te faca sa uiti de el, inseamna ca asa a fost sa fie...

| ChocolateHeart explică (pentru anonim_4396):

Da.a aparut cineva in viata lui ..care se pare ca mi-a luat asa zis loc din inima lui.Ma doare foarte tare faptul sa stiu ca nu mai e al meu, sa stiu ca se gandeste la altcineva, ca acum pentru el exista acea fata..nu eu...chiar daca a fost o relatie la distanta simt ca nu pot rezista fara el, nu pot rezista, ma doare inima sa stiu..ca sa sfarsit.ma distruge faptul ca el nu are incredere in mine..si faptul ca s-a distantat fata de mine.crying

| anonim_4396 a răspuns (pentru ChocolateHeart):

Te inteleg si stiu ca te doare, dar din moment ce-ti face asta...nu inseamna ca nu merita iubirea si lacrimile tale? Gandeste-te ca nu e corect ca tu sa stai sa plangi dupa el, in timp ce el e cu alta.Asa ca fa tot ce-ti place si distreaza-te!

| millyca a răspuns:

1. Nu, nu cred in acea dragoste adevarata. Mai repede ar putea sa fie dragoste adevarata cea pentru un copac.
2. Depinde cat de iubita si cat de apropiata a fost acea persoana. Totusi, nu ai cum sa uiti, dar cel putin uiti sentimentele pe care le aveai pentru el sau pentru ea.
3. Nu am cum sa cred in dragoste la distanta nefiind sigur nici macar cat de mult cred in dragoste la modul general. Cred in schimb ca o relatie la distanta este posibila, cu limitele implicite pe care distanta le impune.
4. Da, poate rezista mult si bine. Poti avea o relatie.

Răspuns utilizator avertizat
| titi14 a răspuns:

WoW... Iarta-ma... acum vad asta dupa 2 ani si mi-am dat seama ca depre mine e vorba din data intrebarii si din detalii. De ce am gasit asta abia acum dupa doi ani? Ce idiot. Acum vad si realizez suferinta de paca m-as intoace in timp sa simt ce ai simntit tu. Da stiu ca ti-as putea zice asta in fata da daca tot au vrut sa te ajute alti oameni sa vada si care e prostul care a suparat o fata ca tine.straight face. Si da iarta-ma.sad

| valid a răspuns:

Exista si acea dragoste care nu moare niciodata, insa ea trebuie sa existe in ambele persoane implicate in relatie iar refrenul :ochii care nu se vad se uita" este destul de adevarat dar depinde de timpul care se sta departe unul de altul de regula daca trece de trei luni e un pericol sa se raceasca relatia este bine sa stai cu jumatatea ta mereu si numai in cazuri de forta majora( o luna )se permite a se lasa singur partenerul de viata, altfel pot aparea surprize neplacute/gelozie -infidelitate)