| Cojeae a întrebat:

Credeti ca dupa 2-3 zile de dupa contactul sexual se poate sa apara semne ca as fi insarcinata? Adica dureri de burta la asta ma refer.

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

BUna,nu draga e mult prea devreme pentru simptome de sarcina.De obicei primele simptome sunt greturile si ametelile, care apar cam la 3 saptamani de sarcina, dureri de burta ai mai incolo, cam la 3 luni incepe sa creasca burta.Cel mai indicat e sa iti faci un test de sarcina dupa cel putin 2 saptamani sau sa astepti menstruatia, daca vine regulat atunci poti sa stai linistita, daca intarzie mai mult de 2 saptamani fuga la medic.
DAca te doare burta,sau capul,sau ai greturi,asta nu inseamna ca gata esti gravida, aceste stari de durere le poti avea si din alte cauze, nu doar sarcina.

10 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Categoric NU. Simptomele apar după 2-3 săptămâni de la actul sexual, atunci când nivelul proteinei hCG crește suficient pentru depistarea unei sarcini.
Baftă!

| Anca a răspuns:

Da cine ti-a zis ca o sarcina se manifesta prin dureri de burta?
Poate un avort spotan.

Si nu, nu ai cum sa ai nici un simptom dupa cateva zile. Poate dupa 2-3 saptamani.

| liviu42 a răspuns:

In nici un caz asa de repede.

| MititiCa a răspuns:

Nup, sarcina se poate depista de abia dupa vreo 10 zile de la contactul sexual printr`un test de sarcina.
in prima luna de sarcina, ti se umfla sanii, ai cateva lesinuri, stari de voma, te latesti. cam atat am citit euhappy.
sper ca am fost de ajutorhappy

| XK a răspuns:

Si pe mine ma durea burta acum 2 zile, oare sunt insarcinat? daca si-a pierdut ovulul pe canalul penisului? straight face

| ynna93 a răspuns:

Nu.e prea devreme.

| InnaiiSa a răspuns:

Nu! dupa 2 zile nu te.ai documentat si uh deloc dureri de burta sau ameteli poate fii de la efortul depuslaughing in tp... sau o emotiile prea puternice.

| XtmCamiii a răspuns:

Ca sa fi convinsa`tu singura ia un test de sarcina si vei vedea cum si daca si greturile ametelile nu pot veni doar`de la o sarcina poate ai depus un efort fizic sau`sati prost cu tensiunea `dar mai bine ar fi sa vezi daca esti insarcinata
numai bine`; x

| lory_9422 a răspuns:

Primul semn al unei sarcini este ameteala si varsatul funda plzzz

Răspuns utilizator avertizat