| Karinna1 a întrebat:

Credeti ca e bine sa fiu indiferenta cu baiatul pe care il iubesc, as castiga ceva? el are prietena... de 1 an. Cred ca ma place se vede dupa comportament am vazut diferenta fata de el si prietenii lui care mi-au fost colegi. acum o saptamana, i-am trimis mesaj si a vazut prietena lui si... am vorbit cu ea pe mess mi s-a urcat in cap.
I-am zis ca imi place de el, nu am de ce sa o mint. De atunci am incercat sa nu mai vorbesc cu el si am reusit pana acum.La majoratul meu m-a sarutat de mai multe ori, iar cand i-am zis a inceput sa rada si a tacut nu fac o catastrofa din asta. ocerc sa fiu indiferenta: pentru ca "indiferenta doare" saptamana viitoare ma duc l un pritene comun sa vedem cd de la majorat sa fiu tot indiferenta? Vreau sa-l iau sa vb serios, sa vad ce are degand. ajutati-ma cu niste sfaturi va rog!

Răspuns Câştigător
| Dizzydizz a răspuns:

Vb cu el in particular, vezi daca o lasa pe actuala pentru tine desi ma indoiesc, dp 1 an...
Vezi intentiile lui
ii poti spune:cauta-ma cand esti liber!
Si sa pleci.
Daca nu e in stare sa faca sacrificiu asta pentru tine mai bine lasa-l.Mai sunt altii si pentru tine.succes.
tine ne la curent

6 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Multumesc pentru fundita:*
Apreciez

| stresu a răspuns:

Cat omul are prietena, mai ales de mult timp, lasa-l in pace ca probabil are chef doar de o distractie in afara relatiei. Daca esti mantaua de vreme rea, tu pici prost si mai ai si sanse sa iesi ranita din toata chestia. Daca te place asa rau face ceva desi nu prea vad eu intentii serioase la el.
O vorba serioasa e solutia intr-adevar, In locul tau nu m-as mai saruta cu el, dar faci cum vrei. Oricum, in locul tau nu m-as ambala prea tare.

| kytty a răspuns:

De ce sa fii indiferenta daca il iubesti? mai bine demonstreaza-i astawinking

| mistikk a răspuns:

Pai am fost in situatia ta el avea prietena de un an eu eram innebunita dupa el de vreo 3 ani noi eram prieteni buni eu si cu iubita lui eram bff o situatie penibilaaa... dar el se purta dragut de la un timp ma lua in bratze chestii din astea pe la scoala prin pauze ...pe 14 februarie m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si nu am mai pus problema ca ea e pr cu mine pentru. ca il iubeam si i-am zis da era exact de ziua iubtei(fostei) lui tipa ma urat ingrozitor cand el i-a spus ea a plns multtt si a inceput sa se razbune pe mine bagand strambe darnu a reusit asa ca suntem de nedespartzit si il iubesc si ma iubeste deci putin imi pasa de cei din jurr fahh si tu ca mine:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma poti cauta pe mine. sa ne iubim daca vrei laughing

| any_5154 a răspuns:

Practic u te razbuni...Se spune ca razbunarea e arma prostului. Mdea, cam asa e dar sa nu uitam totusi ca mai prost e cel ce nu o foloseste. A naibii de indiferenta cat de mult doare. Dar inca ceva...doare doar daca sunt sentimente pe baricada cealalta. Deci draga mea, daca nu simte nimic pentru tine o sa il doara undeva de indiferenta ta. Insa daca te place va face ceva sa te bage in seama sa te descoasa sa vada ce ai. Si iti d-au un sfat: TINE-TE TARE PE POZITIE! Daca te hotarasti sa il ignori, pai ignora-l chiar daca te baga el in seama. Sa ai timp sa anlizezi si u ce simte el. Daca insista inseamna ca e ceva daca nu, stii u. Bafta multa, pup