| XcRaZzyGiRlX a întrebat:

dragilor. Revin din nou cu o problema in dragoste. Poate nu la fel de dureroasa ca cealalta, dar suficient de neagra si trista incat sa ma tina treaza noaptea. Deci, este vorba despre acest baiat, Marius, pe care il cunosc de mult timp, doar ca pana acum nu am avut tangente cu el. In urma cu aproximativ o saptamana, eu cu o prietena de-a mea ieseam des la o cafenea, si aproape tot timpul venea si el, fara sa il chemam, pur si simplu venea si se aseza cu noi la masa. In una din acele zile, mai exact lunea trecuta mi-a spus ca vrea sa vorbim pe facebook, iar eu i-am spus ca daca imi scrie, vorbim. Si asa a fost, mi-a scris luni seara si am vorbit. Am continuat apoi sa vorbim si prin mesaje, dupa ce el mi-a cerutnumarul de telefon. Miercuri am avut o discutie serioasa cu el, despre noi. mi-a spus ca ii plac, ca vrea o relatie serioasa cu mine, si ca nu urmareste doar sa se culce cu mine, iar eu i-am spus ca imi doresc aceelasi lucru, si ca sper ca macar el sa nu fie ca toti ceilalti baieti, si sa nu ma dezamageasca. mi-a spus sa am incredere ca n-o va face. Am uitat sa mentionez varstele, el are 22, face 23 in 28 septembrie(e zodia balanta), iar eu am 16, in 20 septembrie fac 17(sunt zodia fecioara).Asa, deci. vineri urma sa mergem la un majorat de-al unui prieten comun, si asa am facut. Vineri, trebuia sa merg la iubita verisorului lui( o alta prietena de-a mea) ca sa ma machieze, si am vorbit cu el, sa ne vedem inainte sa merg la ea. Pana la urma nu ne-am vazut deoarece nu mi-a raspuns la telefon. dar m-a sunat peste 30 de minute si mi-a spus ca era la dus, si a spus ca vine si el acasa la pritena mea, si ne vedem acolo. Asa s-a si intamplat, ne-am vazut la ea, a stat cu mine ceva timp, dupa care a zis ca ne lasa sa ne machiem si ca ne vedem deseara. Am uitat sa mai mentionez ca ai mei nu stiau despre noi, nu le-am spus pentru ca nu ar fi fost de acord. Si le-am spus alor mei ca la majorat merg cu fata la care m-am machiat si cu prietenul ei. Dar de fapt am mers cu el, prietenul meu. La majorat a fost foarte frumos, a dansat cu mine toata seara, m-a tinut in brate, ne-am sarutat. si tot asa. Pe la 3, i-am spus ca vreau sa mergem acasa, si am mers toti 4, (eu, el, verisorul lui si iubita verisorului lui) Am mers cu masina lui, dar a condus verisorul lui, pentru ca el bause. A vrut sa ma duca pana in fata casei mele, dar i-am spus ca nu e nevoie, ca ma descurc, si nu a vrut sa ma lase sa merg singura pentru ca era noapte si sa nu patesc ceva, dar totusi nu am acceptat (nu voiam sa se trezeasca ai mei) si m-am dus singura, cand am ajuns in fata casei am vazut ca ei inca erau la colt, asteptau sa ajung in siguranta acasa. A 2-a zi, pe la 1, cand m-am trezit, l-am sunat, dar nu mi-a raspuns. am asteptat o ora, dar nimi. si am sunat-o pe fata care m-a machiar, si am intrebat-o daca stie ceva de el, si a zis ca da, ca venea de la cumparaturi si i-a vazut masina in fata unui bar. a zis sa mai astept ca o sa ma sune el. dupa care mi-a zis ca vineri noapte, dupa ce am plecat eu, l-a intrebat pe prietenul meu ca ce are de gand cu mine, iar el i-a spus ca vrwa o relatie serioasa si frumoasa cu mine (si cica omul la betie spune adevarul, asa e, nu?) se facuse deja ora 7 seara, si el inca nu-mi daduse nici un semn, nici un apel, nici un mesaj. prietena mea mi-a spus sa nu il mai caut eu, sa il las pana ma cauta el, ca sa nu ii arat ca sunt disperata. dar nu am putut sa ma abtin, si i-am dat mesaj, i-am spus tot ce am avut pe suflet, si nimic. tot nu mi-a raspuns. Azi noapte nu am prea putut sa dorm, si astazi m-am trezit trista si cu o lipsa in suflet. de ce am eu parte tot timpul de suferinta? Nu am gresit cu nimic. voi ce credeti? Ce sa fac? Ce s-a intamplat? Oare o sa ma caute pana la urma? Va rog sa ma ajutati cu sfaturi si pareri. Multumesc frumos!

9 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

M-a bufnit râsul când ţi-am citit ''povestea''. Nu prea văd că o să rămână doar la pupici ţinând cont că are 22 de ani. Ce caută aşa serios la o copilă de 16 ani care crede că zodiile influenţează o relaţie? Astea sunt nişte aberaţii!
''de ce am eu parte tot timpul de suferinta?'' - Cât de patetic... Tu suferi pentru că ăla te-a vrăjit şi poate se distrează cu altele în timp ce tu ''suferi''? Ştii măcar ce este suferinţa? Alţii plâng şi suferă lângă o piatră de mormânt şi tu te întrebi de ce suferi tot timpul. Alţii plâng lângă o persoană bolnavă şi încearcă din răsputeri să fie puternici în faţa necazului.
Voi, prinţeselor, aveţi tot ce vă doriţi. Dar, vă plângeţi că aveţi parte de suferinţă din cauza băieţilor.
Când o să te părăsească bărbatul şi o să rămâi cu un copil de mână, atunci o să înţelegi adevărata suferinţa.

| DjNick112 a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Bravo! Ai zis ce trebuia sa zic eu! As mai competa putin, la 16 ani ar trebui sa te preocupe scoala mai mult, nu baietii, El are o varsta, acum nu stiu ce asteptari ai de la un baiat, daca vrei sa faci sex cu el cat mai repede, sau nu vrei acest lucru, nu stiu, dar dupa parerea mea o persoana nu ai cum sa o cunosti atat de bine intr-un timp atat de scurt, uneori nu poti cunoaste intr-o viata, si tu? A spus niste aberatii ca vrea o relatie serioasa, etc, doar el stie ce-i in capul lui, ti-a spus cat mai multe, iar tu fiind naiva l-ai crezut, apoi ai sa te plangi ca te-a violat sau mai stiu eu ce, eu iti spun sa mai acorzi timp pentru asta...

| Bianca1001Bia a răspuns:

Poate are o problema, si eu sunt cu o balanta intr'o relatie si sa stii ca depinde mult si asta, ele sunt mai reci asa de felul lor, sunt iubareti si nu cauta doar sex, dar se lasa greu, eu zic sa il lasi sa te caute un pic sa vada ce are langa el si sa pretuiasca, daca nu rezisti terorizeaza'l cu nr ascuns si vezi daca asa raspunde laughing

| RAY a răspuns:

Daca ai gandi rational tiai da seama ca un barbat nu vrea altceva de la o fata de varsta ta decat sex, ce relatie frate daca vrei o relatie isi iei o fata matura macar de varsta lui cu un,doi mai mic ca el, astea sunt vrajeli ce era sa spuna,vrea sex apoi pa, te inteleg ca suferi dar ascultati si tu ratiunea din tine aia ce spune? te va cauta sau va avea pe alta pe care o pacali ca pe tine, e adevarat ca si el e un porc mincinos,dar sexul cu o fata de varsta e ceva deosebit,ce naiba esti jucarie sexuala fi femeie nu un obiect sexual, degeaba i spui ca nu fac sex cu tine o luna,doua, trei tot veti face apoi pa si apropo tu te vezi casatorita si cu copil deja? esti tanara traieste viata, distreaza-te, invata la scoala, o meserie ceva, daca tot vrei sex e ok esti tanara dar nu te pacali singura ca ala vrea ceva serios

| Doub a răspuns:

1. De ce ne-ai spus ce zodie esti, respectiv e. Nu-i pasa nimanui de asta.
2. Diferenta dintre voi e cam mare.thinking
Daca te place, o sa te sune el. Stai linistita. Poate are o problema.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

1.Initial am citit doar 4 randuri, dar dupa ce am vazut comentariile am citit tot.
2.Ce aberatie, tipul e cam mare pentru tine.
3.Cine stie, poate s-a sucit in legatura cu seriozitatea!
4.Sa zici mersii si sa iti vezi de treaba ta ca e mare!

| kyliejenner a răspuns:

Din moment ce nu e in stare sa isi gaseasca o prietena de varsta lui cu care sa aiba o relatie serioasa, tu ce crezi?

Lasa-l si cautati un baiat de varsta ta.

Cat despre zodii, balantele te duc cu vorba grav de tot. Ei sunt mai cerebrali si aerieni, e greu sa se deschida sentimental. O balanta are nevoie constanta de comunicare, Daca nu te cauta, nu e interesat de tine.

| andreiul78 a răspuns:

Sa iti zic ceva... nu am citit tot mesajul dar faci cam asa. Tu esti tu. Analizeaza situatia si daca merita sa lupti pentru el atunci fa-o, daca nu, rupe orice legatura cu el(absolut tot, poze, mesaje, etc)
BAfta!

| anyanam21 a răspuns:

Daca vrea o relatie cu tine te ba cauta el... daca nu inseamna ca ai crezut vrajeala lui...mai bine nu il mai cauta ca sa nu te mai umilesti in fata lui ca nu merita...lasa timpul sa decida... daca e scris sa fiti impreuna mai devreme sau mai tarziu veti fi....eu nu cred ca esti indragostita de el doar ti s-a pus pata pe el si atat