| ImLost a întrebat:

o intrebare pentru voi. Am 25 de ani (băiat) si sunt genul de om care se atașează destul de repede de o persoană, iar in momentul in care am o relație dau totul, imi pun sufletul pe tavă. Nu sunt genul ala sufocant, insă imi place să fiu atent, grijuliu si nu suport ca persoana de lângă mine să fie tristă. Insă aparent, genul asta de comportament in timp o plictisește pe persoana de lângă, la început totul este ok, iar după o perioadă persoana de lângă se răcește. Voi credeti că merită să încercați să vă schimbați pentru persoana de langa voi? Sa încercați să fiti putin mai reci? Să fiti mai reținuți? Sau sa ramaneti exact asa cum sunteți, sperând ca o sa găsiți persoana aia care o să vă aprecieze exact asa cum sunteti?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

1 - Se plictiseste intrucat la femei le plac barbatii mai rai putinel asa, asa sunt ele programate, deci din start ai bile negre (oricat de penibil ni s-ar parea). A se vedea multe femei ce stau cu violenti si duri, si cat de putine plac cu adevarat pe cei cuminti cu fete de tocilari. Deci ala e motivul pentru care se plicti, dar nu se spune desi se stie. Ele o sa-ti zica ca nu le place dar nu o sa stie sa-ti explice de unde vine ca nu le place.
2 - Degeaba spunem cum suntem noi si ce am face, ca tu tot ala esti si asa vei ramane, si nu vei putea face cum ar trebui sa faci.
Esti un om sensibil, bun si asta e, caracterul nu se schimba.

Dar hai sa iti zic cum sunt eu! Sunt ca tine. Deci...frate, ne-am gasit. Eu consider ca a fi bun e de apreciat. Si NU pot fi altfel. Dar aia e.
Si daca as face altfel contra felului meu de a fi, nu ma simt eu bine, e aiurea. Si tu la fel ai fi.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Din omul ala bun de treaba ca tine m.am transformat in cel mai groaznic cosmar al unei femei, gelos, fara incredere & misogin. Tot asa pentru ca nu au stiut sa ma aprecieze. Acum o duc bine in viata la propriu & la figurat singur, poate asa ajungi si tu daca mai tragi sperante cu scarbele astea

| alina2k18 a răspuns:

Pe langa ca devii plictisitor pari si disperat.
Nu trebuie sa te schimbi ci doar sa iti modifici putin comportamentul si atitudinea, sa fii barbat nu catelus ce se bucura la orice gest laughing
Si ''imi pun sufletul pe tavă.'' : putin mister nu ar strica mai ales in primele luni ale relatiei.

| Mosotti a răspuns (pentru alina2k18):

Mie mi-ar place una catelus sa fie f buna cu mine, sa-mi faca toate alea, sa faca ce vreau eu, decat una sa...imi conteste multe.

| alina2k18 a răspuns (pentru Mosotti):

Daca ai portofelu groswinking iti gasesti laughing

| Mosotti a răspuns (pentru alina2k18):

Nu asa, stiu 3 cazuri cand partenerii sunt asa pe bune si le merge al dracu de bine, catelusii sau catelusele iubesc pe partenerii sau partenerele lor, si aia e.
De multe ori nu pricep de ce dau unii cu picioru la norocul asta. Le convine un partener care ii incomodeaza, le contesta ce fac, gen de ce dormi prea mult, de ce vrei la mare ca eu vreau la munte, de aia se si despart ca nu se inteleg. Ori fi masochisti.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"si nu suport ca persoana de lângă mine să fie tristă. Insă aparent, genul asta de comportament in timp o plictisește pe persoana de lângă, la început totul este ok, iar după o perioadă persoana de lângă se răcește. "

Încetează naibii sa mai încerci să faci o fata fericita, poți să îi iei tot să îi aduci lumea la picioare nu ai cum sa faci așa ceva și în plus este foarte neatrăgător sa încerci să faci chestia asta, mai bine te concentrezi pe tine și lasi femeia sa te facă Fericit pe tine, Dumnezeu a creat-o pe Eva pentru Adam nu Adam pentru Eva

Trist e că nu știi cum stau lucrurile și ai 25 de ani. Alții învață lucrurile astea la vârsta de 15 ani. Tu că baiat/bărbat nu îți permiți să te indragostesti, îndrăgosteasteala aia e pentru fetițe, fete, femei.

Se plictisesc și răcesc de tine pentru că asta e și scopul uneia sa te facă pe tine sa o iubești că după aceea nu mai are ce sa facă cu tine și trece la urmatorul, singurul scop unei femei este sa te facă pe tine sa o iubești când ai iubit o deja e jale mare.

Trebuie să te schimbi pentru tine, nu pentru alta persoana daca devi moale pentru o alta persoana înseamnă că ești ușor mișcat.

Exista persoana aia care te apreciază exact așa cum ești dar din păcate întotdeauna aia e mult mai plictisitoare decât aia pe care o iubești tu, trebuie să fii avut o fata care sa ii fii plăcut de tine dar nu aveai aceleași sentimente. Ei bine aia e tipa care te apreciază și cu care trebuie să fii tu.

| Maryy14 a răspuns:

Nu, nu merita. Dacă e să fie persoana potrivita te va aprecia exact asa cum esti. Si eu sunt la fel ca si tine si m-am despărțit recent de iubitul meu pentru ca lui ii trebuia aparent alt gen de persoana. Una petrecareata, nu una liniștită, grijulie si de casa, cum sunt eu. De asta spun, nu merita sa te schimbi pentru nimeni.